5566. Te milyen nevet adnál a budapesti állatkert cuki tapírjának?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Szörnyű esetről számol be a Macskamentés - Ultimátum Alapítvány: 2 éves örökbeadott macskájukat, a gazdik egyik ismerőse véletlen a mosógépben kimosta. A cica nem élte túl.
Birtokba vette a külső kifutót a törpevíziló-kölyök a Szegedi Vadasparkban, a két és fél hónapos nőstény édesanyjával fedezi föl a külvilágot.
A fürdőszoba a legtöbb esetben otthonunk legkisebb alapterületű helyisége, amelynek berendezésekor a dizájn mellett különös hangsúlyt kell fektetni a helytakarékos megoldásokra. Az alábbiakban a legjobban szem előtt lévő bútorral, a számos fürdőszobában megtalálható tükrös szekrénnyel foglalkozunk.
Az egészséges és sportos étrend részeként gyakran találkozunk a granolával, de valójában honnan is származik ez az étel és miért olyan népszerű? Ennek próbálunk utánajárni cikkünkben!
Jó kérdés! :) Engem is mindig megráz az autóm. Nem tudom, mit lehet tenni ellene. De a kutyám nem szokott feltöltődni a keféléstől. Fémkefével szoktam. A cicák esetében lehet, hogy másfajta (pl. nem műanyag?) kefével kellene őket ápolgatni...
A görögteknős védett állat. De gyakran tartják akár egyedül is. Depresszióba nem fog esni. Nagy figyelmet kell szentelni az optimális etetési és tartási körülmények kialakítására (kalciumellátás, teleltetés, stb.), hogy egészséges, hosszú életet élhessen. Így a tartásával kapcsolatban a kisállat-kereskedésekben személyesen érdeklődjön.
Feltétlenül vidd el állatorvoshoz! A leírtak alapján ékszerteknősödnek A-vitamin hiánybetegsége van, ez okozza a szemhéjak állandó zárva tartását. A teknős, ha nem látja a táplálékot, akkor nem indul be nála a táplálékfelvételi refelex, ennek következménye a hetekig tartó éhezés, legyengülés, ami akár a teknős pusztulásához vezet. Az állatorvos A-vitamin injekció adásával visszafordítja a hiánybetegeség miatti szemhéjelváltozást kiváltó folyamatot, a teknős újra láni és táplálkozni fog (feltéve, hogy még nem gyengült túlságosan le). Az ékszerteknős ragadozó állat, szükséges lenne bizonyos időközönként élő csigákkal, kishalakkal táplálni őt, így megfelelő mennyiségű vitaminokhoz, ásványi anyaghoz jutna és nem alakulnának ki nála a különböző hiánybetegségek. A páncélerősítő és a szárított kukac kizárólagos etetése kiváltó oka lehet a fent említett bántalomnak.
Kan kutyák mellé inkább egy szukát javasolok harmadiknak. Ugyanis két kutya is egy falkát alkot. Ha még egy kan kutya érkezne a családhoz, végeláthatatlan konfliktusok sora alakulhat ki, fajtától függetlenül. Ha szuka kutya mellett döntene, teljesen mindegy, hogy melyik fajtát választja. Inkább olyan kutyát válasszon, amelyik legközelebb áll a szívéhez. Nem lesz köztük rangsorvita. A rangsor kialakulásban sok szerepet nem játszik az állatok ivartalanított mivolta.
Igen, előeshet, de ez főleg nagyobb ütés, rázás, baleset hatására történhet meg. Kedvesen piszkálni, vakarászni, simogatni szabad, persze nem a szemét, hanem a kutyát magát. Attól nem fog előesni a "gülü szeme".