5566. Te milyen nevet adnál a budapesti állatkert cuki tapírjának?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Szörnyű esetről számol be a Macskamentés - Ultimátum Alapítvány: 2 éves örökbeadott macskájukat, a gazdik egyik ismerőse véletlen a mosógépben kimosta. A cica nem élte túl.
Birtokba vette a külső kifutót a törpevíziló-kölyök a Szegedi Vadasparkban, a két és fél hónapos nőstény édesanyjával fedezi föl a külvilágot.
A fürdőszoba a legtöbb esetben otthonunk legkisebb alapterületű helyisége, amelynek berendezésekor a dizájn mellett különös hangsúlyt kell fektetni a helytakarékos megoldásokra. Az alábbiakban a legjobban szem előtt lévő bútorral, a számos fürdőszobában megtalálható tükrös szekrénnyel foglalkozunk.
Az egészséges és sportos étrend részeként gyakran találkozunk a granolával, de valójában honnan is származik ez az étel és miért olyan népszerű? Ennek próbálunk utánajárni cikkünkben!
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.