5581. Állati rekordok - az állatvilág legnagyobbjai, leggyorsabbjai
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Élvezik a látogatók nélküli életet a dél-afrikai Kruger Nemzeti Park oroszlánjai: az egyébként turisták által sűrűn járt utakon nyugodtan szendergő falkát fotózott le a park egyik őre.
Nagy Gergely Sándor igazagtó elmondta: az állatkert Katta-sétányának játékos lakói, a gyűrűsfarkú makik (lemur catta) évről évre újabb csöppségekkel lepik meg a gondozókat és a nagyközönséget. Két nőstényük nemrég egy-egy egészséges utódnak adott életet a mintegy négyhónapos vemhességet követően.
A molnár- és füsti fecskék fészeképítéséhez a szárazság miatt sárgyűjtőhelyek kialakítását javasolja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Manapság nagyon sokan tartanak papagájt. De vajon melyek a legnépszerűbbek? Mi összegyűjtöttük!
Azt kérdezi, mire számíthat? Bármire. Meg annak az ellenkezőjére is. Szerintem a fő probléma az, hogy csak tüneti diagnózis született, nem pedig oktani. Mitől volt (van) a tüdőgyulladása? Talán ezt kellene kideríteni, hátha akkor eredményesebb lehetne a kezelése.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
Kedves Gazdi! Az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
Kedves Érdeklődő, igen lehet, ha megfelelő helyen vannak: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/nyultartas-a-kertben/4865/
Kedves Érdeklődő! Igen, valószínűleg gyulladás a probléma oka, ezért érdemes lehet kamillateával mosogatni a szemüket, emellett sok sárga zöldség-gyümölcsöt (pl. répát) is adhatnak, ami a magas A-vitamin tartalom miatt erősíti a szemek szövetét. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)