5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tünet nélkül nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Üdv
Az alom erős vizeletszagát elsősorban a kandúr erősebb ivari szaga okozhatná (ezért is ajánlott a kandúrok kiherélése), de ha a kandúrja már ivartalanítva van, akkor ez nem nagyon jöhetne szóba. Így csak arra tudok gondolni, hogy az egyik cica vizelete lett "erősebb". A vizeletben sokféle anyag választódik ki, ezek egyike-másika kellemetlen szagú is lehet. Az ammónia-szerű szúrós szagot a fehérje bomlástermékek okozhatják elsősorban, amit elsősorban vesefunkciós zavarok idézehtnek elő. A helyzet azért nehéz, mert ha nem lehet tudni, hogy melyik cicája a "bűnös", akkor mind a négyet meg kellene vizsgáltatni, hogy kiderülhessen, kivel van probléma.