5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Bár látni kellene a kutyust, de valószínűleg demodicosis volt, jól kezelték. A jó minőségű tápok, vitaminok és ásványianyag kiegészítők nagyon sokat számítanak, hogy minél hamarabb meggyógyuljon, de általában idővel eltűnnek a szőrhiányos területek. A rühösség heves vakaródzással jár, és hamar megfertőzi a többieket (valószínűleg itt nem erről van szó).
A sampon leírásában nem tartalmaz ellenjavallatot kölyökkutyáknál. Egészséges állaton is használható a fertőtlenítő sampon, de felesleges.
Valószínűleg ez egy papilloma/szemölcs/. Vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt és a szájüregben több helyen is látható akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát állatorvoshoz fordulni.
Kedves Gazdi! Az a baj, hogy ez az információ nagyon kevés. Nem írja, hogy van-e rajta bolhanyakörv. Arra uyganis tud allergiás lenni a cica. Az sem tudjuk, hogy: oltott a cica? minden oltását megkapta eddig? rendszeresen (negyed évente) féregtelenítve van? Szobacica vagy kijáró? Milyen tápokat eszik pontosan? és még sok-sok kérdés... Ráadásul a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos!
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése