5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
A szuka hasának mérete növekedik, az emlők megduzzadnak (kb 5. héttől) vemhesen. 59-63 nap a vemhesség. 6 hetes korukig szopnak a kicsik, elválasztásuk is ezután javasolható. Nagyjából 3 hetes korban kezdenek el járni a kölykök.
Egy ilyen súlyos döntést meg kell alapozni. A légzési nehézség lehet keringési eredetű (szív), és ez elég jól kezelhető, vagy rosszabb esetben az emlődaganat tüdőbeli áttéte miatti tüdőszövet károsodás miatt. A mozgás probléma lehet gerinc-, csípő- vagy más ízületi eredetű, ami megint csak kezelhető. Az említett panaszokra csak néhány okot említettem, és ezeket ki kellene vizsgálni! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A kutyusával kapcsolatban leírt tünetek oka nagyon sok lehet, egyéb információk hiányában csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen kórkép hátterében lehetnek belgyógyászati, vagy központi idegrendszeri kórok. Először a belgyógyászati hátteret kellene kizárni, vérvétel, mellkas röntgen, szív-ultrahang vizsgálattal. Ha egyéb tünetek is társulnak a jelenséghez akkor könnyebb a diagnosztikai munka, ezek hiányában nem tudok érdemben segíteni. A spontán jelentkező zihálás, fuldoklás, köhögés nagyon komoly tünetcsoport, akkor is, ha ritkán jelentkezik. Dr Kiss Gabriella
A kutyáknak bűzmirigyük van.
Remélem, azóta helyrejött a kutyus.