5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Az egerek többségét lehet együtt tartani. Akkor szokott probléma lenni, amikor két hím úgy van együtt, hogy nőstények is vannak velük. Meg kell próbálni két párt kialakítani, így egyik sem lesz egyedül.
Ha egy bolha van,akkor biztos van több is. Érdemes állatorvostól venni bolha ellenes készítményt. Létezik többféle készítmény is , pl. advantage ami nyúlra is van törzskönyvezve.
Sajnos ilyen fiatal kis nyulakat nagyon nehéz felnevelni és sokszor nem is sikerül. A nyúl tej összetétele elég egyedi.Sajnos itthon semmilyen nyúl számára ideális tejpótló nem érhető el. Így a kecske tejet és probiotikum (lactiferm, bio-lapis) tudom ajánlani. Fontos,hogy testmeleg legyen a tej.
Kedves Gazdi! Gyakran előfordul, hogy a kutyák, miután megpróbálták a konzervet, nem hajlandóak elfogyasztani a száraztápot. A probléma megoldása a rendszeres, egyféle (lehetőség szerint jó minőségű) táppal etetés. Minden nap ugyanakkor tegye ki kutyája elé az eleséget, majd negyed óra elteltével vegye el, függetlenül attól, hogy megette-e. Két-három nap után kutyája enni fog. Felhívjuk figyelmét, hogy az eleség visszautasítása egyes betegségek (pl fogproblémák) tünete is lehet, ezért figyelje a kutya viselkedését is. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Bármilyen harapás esetén 14 nap a megfigyelési idő, ami alatt az állatot tilos kezelni, oltani meg még inkább. Szerencsés lett volna jelezni az esetet a menhelyen, hogy ott fejezzék be a megfigyelést. Ezek a dolgok egyébként hatósági állatorvosi feladatok (nem magán állatorvosi mint én). Feltételezem azonban , hogy a menhelyen eleve karanténozták és megfigyelték a kutyust, mindettől függetlenül. Javaslom, vegye fel a kapcsolatot a menhelyi Kollégával!