556. Hogyan telik a benti macska karácsonya?
Először a kapkodás, majd a karácsonyi készülődés, amiben rettentően elfárad a macska. Alszik egy kicsit, majd jöhet a karácsonyfa és a díszek szemrevételezése.
Először a kapkodás, majd a karácsonyi készülődés, amiben rettentően elfárad a macska. Alszik egy kicsit, majd jöhet a karácsonyfa és a díszek szemrevételezése.
Láttál már kutyákat karácsonyfát díszíteni? Nem? Akkor most megnézheted, hogyan csinálják! Ügyesek, aranyosak és még ízlésük is van!
A pólók bevételéből a Zöld Zebra Egyesület menhelyi állatok állatorvosi költségeit fedezi.
A veszélyeztetett fajoknak otthont adó erdőrezervátumokat védett erdőként kéne kezelni. Itt egyáltalán nem lenne szabad fakitermelést, vagy erdőirtást végezni.
A kecses, karcsú testű, békés, nyugodt természetű érdes fűsikló (Opheodrys aestivus) egyre kedveltebb terráriumi állat. A Háziállat.hu bemutatja, mihez kezdhetsz vele.
A kisebb testű papagájok kevésbé igényesek a takarmányozásra. A magkeveréken túl inkább fürtös kölest, zöld eleségeket (tyúkhúr, saláta, reszelt sárga-, fehérrépa) adjon nekik. Fontos az ásványi anyagok és a vitaminok pótlása is. Ezt egy jó minőségű vitaminkészítménnyel pótolhatja. (Bővebb információk: http://www.bonapartemadar.hu weboldal, Madarak táplálása menüpont.)
Nem javaslom, hogy a tengerimalacot egy terráriumban tartsa a hörcsöggel. Nem pusztán a nagy méretkülönbség miatt, hanem azért is, mert az életmódjuk sokban különbözik. A hörcsögök éjszaka aktívak, nappal nyugalomra, pihenésre van szükségük. A tengerimalacok inkább nappal éberek, így egyik állat sem tudna pihenni, ha összezárná őket.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
Valószínű, hogy a madár tojásvisszamaradásban szenved. Keressen fel egy állatorvost, aki segít megoldani a problémát (Dr. Beregi Attila 06-20-954-9793).