5596. Mától több vidéki állatkert is újra kinyithat
Több vidéki állatkert is újra megnyitott a látogatók előtt, de mindenhol bevezettek járvágyügyi szabályokat. Mire kell figyelni, ha állatkertbe mész?
Több vidéki állatkert is újra megnyitott a látogatók előtt, de mindenhol bevezettek járvágyügyi szabályokat. Mire kell figyelni, ha állatkertbe mész?
Érdemes elővigyázatosnak lenni a vaddisznókkal a tavaszi ellési időszakában, mivel a kocák ilyenkor készek meglehetősen harciasan védelmezni kicsinyeiket a vélt vagy valós fenyegetésekkel szemben hívta fel a figyelmet a kaposvári székhelyű Sefag Erdészeti és Faipari Zrt.
Egy lámákból kinyert speciális ellenanyag segítheti a koronavírus-járvány elleni harcot - állapították meg amerikai és belga kutatók.
Az állatok gyógyszerellátásának könnyebb biztosítása érdekében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a veszélyhelyzet alatt engedélyezi az állatorvosoknak, hogy a vényeket elektronikus úton küldjék meg az állattartóknak, a felírt készítmény kiváltásához pedig elég, ha a gazda a patikában az e-mailben vagy más elektronikus módon kapott receptet bemutatja.
Egy kutyanyakat utánzó modellen nyomásmérővel mérték meg, mekkora nyomást fejt ki a nyakörv és az automata póráz, ha meghúzzák a szárat. Számos nyakörvtípus veszélyességét tesztelte a Notthinghami Trent Egyetem kutatócsoportja
Kedves Gazdi! Az, hogy mi baja csak részletes vizsgálat dönti el. Irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm, a teknősök ezeket a magatartás formákat egész fiatalon is művelhetik, ez nem jelenti azt hogy ivarérett sőt egyes esetekben még azt sem, hogy hím az illető teknős. Persze praktikus lenne tudni, milyen fajról van szó...8 cm-es páncélhosszal, amennyiben ez egy ékszerteknős nem valószínű, hogy ivarérett legyen... ÜDv-Éva
A jó minőségű tápok tartalmazzák mindazt az összetevőt amire a kutya szervezetének szüksége van, ezért nem szükségszerű kiegészíteni más táplálékkal. De nyudodtan lehet mellette mást is etetni akár rendszeresen is.
Látatlanban nem tudom sajnos megmondani, de számtalan oka lehet, hogy nem eszik: esetleg belső parazita, bélgyulladás, baktérium, senyvesség stb... Mindenféle képpen vigye el orvoshoz és javaslom, hogy vigyen székletmintát is, hátha az orvos valamit meg tud belőle állapítani. Nézze meg, hogy nem mászkálnak-e valaiféle külső élősködők rajta. Azt javaslom, hogy vegyen viszmoly hernyóját, ennek szinte nem tudnak ellenállni, de nem szabad rendszeresen etetni vele, mert magas a magnézium tartalma és elhízhat, de legyengül állatoknak soktak adni, kondició növelés miatt. A javasolt vitamin: Korvimin, vagy Baefar, illetve Sátorhelyi Tamás doktor úr vitamin-készítménye is kiváló, amit a dohány utcai kereskedésben, a Kis-tekiben meg tud vásárolni, ez olcsóbb is, mint az előbb említettek. Kalcium injekciót nem javaslom, mert ha sokat ad és rendszeresen, akkor köszvény is kialakulhat. Az a lényeg, hogy minden etetéskor porozza be a takarmány állatokat egy dobozban és úgy adja oda az állatnak!
Kedves Gazdi! Nem valószínű, hogy tudnak párosodni, a yorki a németjhászhoz nagyon kicsi, el sem éri...