5601. Újra látogathatók a kutyás közösségi helyek
A koronavírus-járvány miatt a fővárosi önkormányzat április 10-től a hétvégi napokon lezárta a szigetet, amely mostantól ismét látogatható hétvégén is.
A koronavírus-járvány miatt a fővárosi önkormányzat április 10-től a hétvégi napokon lezárta a szigetet, amely mostantól ismét látogatható hétvégén is.
A helyes étrend nagyon fontos a háziállatoknál is, hiszen ezzel megelőzhetőek betegségek, meghosszabbítható az élettartamuk, erősíthető immunrendszerük. Az egészség megőrzésében fontos a megfelelő, minőségi táp kiválasztása. De mire figyeljünk mikor tápot választunk, pláne, ha allergiás a kutyánk?
Évről évre több kutya lehet érintett a szívférgességben, és tévhit, hogy csak tavasszal és nyáron kell védekezni ellene!
Évtizedek stabilitása után közel negyedével csökkent a hazai fehérgólya-állomány az utóbbi öt évben. Idén tavasszal már csak 4000 párt várhattunk haza, ami 22%-os csökkenést jelez az elmúlt évtizedekben 4800-5500 pár körül stabilizálódott állományhoz képest.
Welsh póni született a debreceni állatkertben, a vidám és életerős tarka mintázatú kis csődör már megtekinthető a karámban, ahol anyja gondoskodását élvezi - közölte az állatkert igazgatója.
Egy nagytestű szuka általában sok kölyköt ellik. Áltagosan hatot, nyolcat. De nincs előírt alomszám. Lehet egyetlen egy, de lehet akár tizenöt kiskutya is az alomban.
Legvalószínűbb, hogy télvégi vitaminhiány a világosodás oka. Szőr-, bőrtápláló vitamin hatására visszatér az eredeti sötét szín, de a sok tavaszi, nyári napsütés is nagy segítség lesz. (Ha nem javul a dolog, irány az állatorvos, nehogy gombásodás legyen a dolog mögött...)
Én biztos nem vinném be. Nem odavaló. Legyen egy naposcsibe a baromfiudvar dísze!
Lehet, hogy valamilyen hiánybetegség áll a háttérben. A görögteknős növényevő, táplálékának 1:3 arányban kell zöldségféléket és gyümölcsöket tartalmaznia, viszont bizonyos vitaminokat és aminosavakat csak állati eredetű táplálékból (csiga, rovarok, stb.) tud megszerezni. Fontos számára a természetes napfény is a D3-vitaminszükséglet miatt. Ha a fent felsoroltakat mind megkapja teknősöd, akkor más probléma okozhatja az elváltozást, ebben az esetben vidd el állatorvoshoz. Az állatorvos alapos vizsgálattal kideríti a probléma okát és ha lehetséges, orvosolja is. Gyakran előfordul, hogy jó tartás mellett, bármilyen betegség nélkül a teknős páncélja kifakul, elveszti fényét. Ha biztos benne, hogy megfelelőek a tartási és takarmányozási feltételek, érdemes kipróbálni a páncélápoló szereket (pl. Sera Repticlean).
Jól teszi, ha nem türelmetlenkedik! Jutalmazgassa, dicsérgesse a kutyust és előbb-utóbb mindent megtanul.