5626. A kutyáját uszította a rendőrökre az ittas férfi
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Sokszor merül fel a kérdés miért drágábbak a törzskönyvezett kutyák? Vajon mit tartalmaz a törzskönyv és mire jó? Mi összegyűjtöttük a válaszokat!
A vadaspark zergéi februárban érkeztek a kassai és az innsbrucki állatkertekből, a gida május 19-én jött világra.
Megemelték a napi látogatószám maximumát a Fővárosi Állat- és Növénykertben: egy napra már négyezer fő részére lehet jegyet váltani.
Egy pár éppen kutyát sétáltatott Szentendrén, amikor a vaddisznó felbukkant. A kutya elkergette a hatalmas állatot, de súlyosan megsérült.
A viselkedés nem jellemző, esetleg, ha azonos ivarúak, akkor civakodás miatt fordulhat elő. Esetleg fészekanyagnak akar a madár tollat gyűjteni. Ha fentieket kizárhatjuk, akkor a viselkedési rendellenesség miatt érdemes lehet ideiglenesen szétválasztani őket, legalább a tojó regenerálódásáig.
Ezt nehéz így megmondani, találgatni tudok, de a jelekből arra gondolok hogy valami esetleg lehet a torkában amitől így próbál megszabadulni. Ha külső sérülés nincs rajta és a szájában sem látnak semmit akkor meg kell nézetni hozzáértő orvossal
Ha nem csak bepirosodik, de csipásodik is, akkor az gyulladásos folyamatra utal. Mindenképp érdemes lenne állatorvosnak megmutatni.
Hamenés:Ok:Túl nedves zöldeleség, romlott eleség túl hideg táplálék, megfázás.Tünetek:A híg, vizenyős "plecsniken" kívül a hasmenés jele a végbélnyílás körüli tollazat szennyezettsége és a madár gyakori farokbillegetése. Az állat keveset vagy egyáltalán nem eszik.Kezelés:A zöld- és lédús eleség etetését azonnal szüntessük be. Ehelyett bőségesen adjunk fürtös kölest, aminek bélrendszerre nyugtató és erősítő hatása van. A madár ezt, mint nyalánkságot, feltéve, hogy nem kapja állandóan. A szokásos magkeveréket továbbra is adhatjuk, de jó ha egy pár szem zabpelyhet és mákot keverünk hozzá, még ha ezekből nem is eszik sokat a madár. A víz helyett könnyű teát adjunk a borsmenta- és a kamillatea is megteszi. A kalitkát meleg helyre tegyük és a huzat elől kendővel függönyözzük el. A kalitka elülső oldala azomban maradjon szabadon, hogy a madarat megfigyelhessük és ő se érezze elszigetelve magát. Nagyon jó hatású az infralámpa is, ami sok családban az emberek kisebb panaszainak kezelésére, egyébként is rendelkezésre áll. A kalitkától való távolságot kezünkel ellenőrizzük: ha bőrünkön kellemes meleget érzünk, nem pedig túlzott forróságot, akkor a madárnak is megfelelő lesz. Az így kezelt papagáj egészsége rendszerint pár nap alatt helyre áll. Ha a hasmenés pár nap alatt sem múlik el, és az állat lesoványodik és legyengül, akkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz. http://papagajgondozo.gportal.hu/
Kedves Olvasónk, volt már hasonló kérdés-válasz, kérem olvassa el: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/nimfapapagajt-mikor-lehet-kiengedni-a-kalitkabol/12902/ A röptetéssel (ami egyébként kétségtelenül létszükséglete a madárkának, napi rendszerességgel), majd akkor lehet próbálkozni, ha kalitkán belül már otthon van a szárnyas családtag, Önnel pedig szívélyes, baráti kapcsolatot ápol, a rácson keresztül. Ha már nem fél a kezétől, amikor eteti-itatja (sőt esetleg rá is ül), ha láthatóan örül az Ön felbukkanásának, és keresi a társaságát, igyekszik minél közelebb kerülni Önhöz (bújik a rácshoz, nyújtogatja kifelé a csőröcskéjét, hogy puszit adjon az ujjára), és közben alaposan megismerte már a szobát is, kalitkán belülről – nos, akkor körülbelül itt van az ideje a röptetéssel való próbálkozásnak. Hogy ez mennyi idő, azt alighanem madara válogatja : én egy bő hónap után nyitottam ki először az ajtót a hullámoskáimnak – de akkor még mindig napokba telt, amíg egyikük mert is élni a lehetőséggel, és kipróbálta kalitkán kívül a szárnyacskáit.