5626. A kutyáját uszította a rendőrökre az ittas férfi
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Sokszor merül fel a kérdés miért drágábbak a törzskönyvezett kutyák? Vajon mit tartalmaz a törzskönyv és mire jó? Mi összegyűjtöttük a válaszokat!
A vadaspark zergéi februárban érkeztek a kassai és az innsbrucki állatkertekből, a gida május 19-én jött világra.
Megemelték a napi látogatószám maximumát a Fővárosi Állat- és Növénykertben: egy napra már négyezer fő részére lehet jegyet váltani.
Egy pár éppen kutyát sétáltatott Szentendrén, amikor a vaddisznó felbukkant. A kutya elkergette a hatalmas állatot, de súlyosan megsérült.
Jó lenne kicsit többet tudni az esetről ahhoz, hogy bármiféle véleményt lehessen kialakítani. Pl. ilyeneket: volt-e röntgen vizsgálat, volt-e labor vizsgálat az ízületi váladékból, volt-e vérvizsgálat (Lyme-kórra irányuló vizsgálattal kiegészítve), ha voltak, ezek milyen eredményre vezettek? Milyen típusú gyógyszereket és mennyi ideig kapott az állat? Sajnos ez az az eset, amikor a kérdésére egyelőre csak kérdésekkel tudok válaszolni. Amit javasolni tudok: keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést.
Az ékszerteknős sajnos elég agresszív fajnak számít. Vonatkozik ez az egymással és a más fajokkal szembeni viselkedésre is. A harapdálás hátterében azonban nem mindig aggresszió áll; sokszor eleségnek tekintik az ember kezét vagy a másik társ végtagjait. Amennyiben nem jönnek ki egymással úgy a különzárás az egyetlen megoldás. Ha ilyen harapós, akkor kisgyereket nem szabad együtt hagyni velük felügyelet nélkül.
Ezt így sajnos nem lehet megmondani, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A tartási körülmények és a fehéredés jellege nélkül még tippelni sem nagyon lehet - emellett egy kép is segíthetne. Több információra lenne szükség ahhoz, hogy közelebb kerülhessünk a megoldáshoz.
Könnyen lehet, hogy megevett néhány meggymagot, ez azonban nem feltétlenül jelent problémát (nem elhanyagolható szempont, hogy mekkora a teknős). Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma tisztázása érdekében. Ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy mitől étvágytalan a teknős és hogyan lehet ezen segíteni.