5631. Megnyílt a színpompás trópusi lepkekert Szegeden
Újra megnyitja kapuit pénteken a Szegedi Tudományegyetem arborétumának lepkekertje, ahol az állatvilág repülő virágai, trópusi pillangók figyelhetőek meg karnyújtásnyi távolságból.
Újra megnyitja kapuit pénteken a Szegedi Tudományegyetem arborétumának lepkekertje, ahol az állatvilág repülő virágai, trópusi pillangók figyelhetőek meg karnyújtásnyi távolságból.
Magyarországon a statisztikák alapján a fával való tüzelés a gázfűtés után a második legkedveltebb fűtési mód. Ennek az oka, hogy a tűzifa ára kedvező, viszont a fűtőértéke kiemelkedően magas. Sajnos emiatt a kereskedők gyakran próbálnak trükközni, ezért jó ha tudatában vagyunk a következő módszereknek.
A tollazat színe fontos szerepet játszik a flamingók bonyolult társadalmi struktúrájában, a legrózsaszínebb egyedek küzdenek a legagresszívebben a táplálékért - állapították meg a brit Exeteri Egyetem tudósai.
Kigyulladt a II. kerületben, egy háromemeltes ház tetőszerkezete, az épületből a tüzoltók kimentették Fagyit, a tengerimalacot. A hősies tettről videó is készült!
Közhelyszámba menő jó tanács, hogy kutyát kertes házban érdemes tartani. Való igaz, hogy a kutyusok sokkal jobban szeretik a kertet, mint például egy panellakást. Csakhogy a kert már egyáltalán nem biztos, hogy ennyire jóban van a kutyákkal.
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
Azt hiszem, talán soha nem derül majd ki, hogy mitől volt ez a tegnap esti "produkció". De mindegy is, ha tényleg jobban van. A találgatásoknak nincs értelme. Ha a következő napokban valami mégsem stimmelne, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz!
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Lehet olyan élethelyzetben és szociális szerkezeti felépítésben egy macskákból és emberekből álló életközösség, amikor az egyik egyed elvesztése hosszabb-rövidebb ideig egy űrt hagy maga után. A reakciók az elbizonytalanodástól, a kedvetlenségen és tanácstalan szomorkodáson át, a megüresedett helyért folytatott konkurencia harcokig terjedhetnek. A fajtárs elvesztésének reakcióit az is befolyásolja, hogy van-e az egyednek már hasonló, korábbi élménye. Biológiai oldalról nézve a macska agya szerkezetileg, az emberéhez hasonló módon dolgozza föl az érzelmi élményeket. A fajtárs elvesztéséből előálló változások, szintén az emberhez hasonlóan, - több-kevesebb mértékben megnövelik a stresszhormonok mennyiségét a vérben. A hormonháztartás normalizálódására, a stressz csökkenésére időre van szüksége az állatnak. Ez néhány nap és néhány hét között mozoghat. Bach-virágterápiával lehet a időszakot elviselhetőbbé tenni.