5631. Megnyílt a színpompás trópusi lepkekert Szegeden
Újra megnyitja kapuit pénteken a Szegedi Tudományegyetem arborétumának lepkekertje, ahol az állatvilág repülő virágai, trópusi pillangók figyelhetőek meg karnyújtásnyi távolságból.
Újra megnyitja kapuit pénteken a Szegedi Tudományegyetem arborétumának lepkekertje, ahol az állatvilág repülő virágai, trópusi pillangók figyelhetőek meg karnyújtásnyi távolságból.
Magyarországon a statisztikák alapján a fával való tüzelés a gázfűtés után a második legkedveltebb fűtési mód. Ennek az oka, hogy a tűzifa ára kedvező, viszont a fűtőértéke kiemelkedően magas. Sajnos emiatt a kereskedők gyakran próbálnak trükközni, ezért jó ha tudatában vagyunk a következő módszereknek.
A tollazat színe fontos szerepet játszik a flamingók bonyolult társadalmi struktúrájában, a legrózsaszínebb egyedek küzdenek a legagresszívebben a táplálékért - állapították meg a brit Exeteri Egyetem tudósai.
Kigyulladt a II. kerületben, egy háromemeltes ház tetőszerkezete, az épületből a tüzoltók kimentették Fagyit, a tengerimalacot. A hősies tettről videó is készült!
Közhelyszámba menő jó tanács, hogy kutyát kertes házban érdemes tartani. Való igaz, hogy a kutyusok sokkal jobban szeretik a kertet, mint például egy panellakást. Csakhogy a kert már egyáltalán nem biztos, hogy ennyire jóban van a kutyákkal.
A fotók alapján nehéz bármit is mondani, szerintem mutassa meg egy állatorvosnak...
Így első olvasásra az 5-6 nap igen rövidnek tűnik a tumor kialakulásához. Gyomor-nyombélfekély "elrákosodhat", hacsak már eleve az nem egy daganat volt... Nehéz a kérdésére válaszolni, mert a részleteket nem ismerem, nem láttam(tuk), nem kezeltem(tük) a kutyusát. Az Ön mostani helyzetében (mert ha jól értettem kedvence már nem él) pontosabb diagnózishoz kórbonctani vizsgálat lenne szükséges...
Kedves Gy. Az utazás megoldható, de sok feltétele van, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy helyi állatorvost Floridában. Létezik sokféle nyugtatószer, állatszállító vállalkozások is, akik szerintem segíteni fognak Önnek.
Kedves András! A foltok valószínüleg penész jelei, ezt tavi gyógyszerekkel lehet kezelni, illetve a pikkelyek elállása a testtől, valószínüleg hasvízkór tünetei. Ez elég veszélyes betegség, tóban szinte gyógyíthatatlan.
A válaszom egyszerű: egy másik állatorvos! Talán ő több eredményre jut, ha a mostani már tanácstalan.