5636. Cuki lámacsikók születtek a debreceni állatkertben
Két lámacsikó született a debreceni állatkertben, ezzel tíz egyedre nőtt a park lámacsapata - közölte az intézmény igazgatója.
Két lámacsikó született a debreceni állatkertben, ezzel tíz egyedre nőtt a park lámacsapata - közölte az intézmény igazgatója.
Engedély nélkül szállított mór teknősöket találtak a zalai pénzügyőrök egy román furgonban az M70-es autópályán.
Az év eleje óta több mint félezer mentett állat, egyebek mellett héjafiókák, vadmacska és hód kapott második esélyt a Fővárosi Állat- és Növénykert vadállatmentő programjában.
Gyakorlott (legalább 1-3 év tapasztalat), referenciával rendelkező szerkesztőt, újságírót keres a Háziállat.hu szakportál.
Te is ámulattal figyeled az interneten a süteménykészítős videókat, ahol a cukrászmesterek olyan bámulatos dolgokat alkotnak, ami már valódi művészetnek számít? Bizony, ez már a cukrászatnak egy nagyon magas szintje, ahová csak sok-sok év és még több gyakorlás után lehet eljutni. Ha rajtad viszont még egy piskóta megsütése is kifog, de szeretnéd egyszerűbb, ám finom süteményekkel megörvendeztetni magadat és a környezeted, akkor tarts velünk, mert most az alapoktól kezdünk!
Valószínű, hogy csak a "bajuszkák" normális cserélődéséről van szó! Ebben az esetben hamarosan visszanőnek a helyükre anélkül, hogy bármit tenni kellene. Ha ez mégsem történne meg, akkor hasznos lenne megmutatni állatorvosnak.
Egy társ természetesen jó megoldás! Ha szép fokozatosan összeszoktatják őket, biztos nem fog többet unatkozni! Unalom ellen nagyon fontos még a minél nagyobb méretű kalitka, gyakori röptetés a szobában, sok játék, rágcsálnivaló és a nagyon sok foglalkozás kedvencünkkel!
Nem myxomatosisa van, hiszen annak más tünetei lennének. Nyulaknál nagyon gyakori azonban a különböző okokra visszavezethető emésztőrendszeri megbetegedés (bélgyulladás, puffadásos kórképek - ez például túl sok zöldtakarmány etetésekor fordulhat elő!), ami súlyos következményekkel, akár elhullással is járhat! Éppen ezért minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a nyuszit, mert megfelelő kezeléssel gyógyítható lehet a betegsége.
A herpeszvírus tipikusan a gyenge immunrendszerű vagy beteg immunrendszerű macskákban okoz ilyen tartós betegséget. A hátterét kell tehát felderíteni, illetve próbálni kezelni a betegségnek. Általában a macskák jelentős hányada leukózissal vagy macska AIDS-szel fertőzőtt, ezek legyengítik az immunrendszert és így krónikus betegségek alakulhatnak ki. Ezeka betegségek vérteszttel diagnosztizálhatók. Gyógykezelésük nem lehetséges, de legalább megvan a magyarázat a makacs szemfolyamatra. Az immunrendszer erősitésére jó hatású lehet az IMMUNOVET por, mely állatpatikákban kapható, és nekem jó tapasztalataim vannak vele.
A kutyának valószínűleg táplálékallergiája van! Huzamosabb ideig kell ún. hypoallergén tápokat adni neki. Ezek ugyanolyan táplálóak, csak kezelt fehérjéket tartalmaznak, melyeket könnyebb emészteni. Más kutya is eheti, csak kicsit drágák ahhoz, hogy ok nélkül etessük. Javasolt márkák: EUKANUBA LAMB and RICE, ACANA LAMB and RICE, EUKANUBA Intestinal Puppy Veteriner Diet. Talán ez utóbbi a legjobb. De ne felejtsük, hogy a féregtelenítést, illetve a bélsár bakteriológiai vizsgálatát is el kell azért végeztetni! Ez utóbbi állatorvosi feladat! Ha nem történt ilyen, keresse fel újból a kollégát.