561. Depresszió hörcsögöknél: mik a jelei?
Ki gondolná, hogy a fénytelen időszak hörcsögünket is depresszióssá teheti! Mit tegyünk, hogy kirántsuk kisemlősünket a depressziós spirálból?
Ki gondolná, hogy a fénytelen időszak hörcsögünket is depresszióssá teheti! Mit tegyünk, hogy kirántsuk kisemlősünket a depressziós spirálból?
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Rózsaszín leguánt (Rosada) fedeztek fel a Galápagos-szigeteken. A ritka egyed 1835-ben elkerülte Darwin figyelmét.
A pávua papagájnak (Aratinga leucophtalmus) eredi élőhelyén élettere hatalmas. Nem félénk természetű, kifejezetten feltűnő madár.
Szétnéztünk a neten, hogy megkeressük a legjobb, legszuperebb kisfilmeket kutya-macska témában. Itt a mi top ötös listánk, van benne harc és világbéke, a fajok közötti különbségeket nem ismerő, mindent félresöprő tomboló érzelmek! Egyetértesz velünk?
Kedves Edina, kérdésére a válaszok: Mikor célszerű elvégeztetni a kan kutya ivartalanítását?A fiatalkori ivartalanításnak a kutatások eredményei szerint nincs negatív hatása a kutya fejlődésére. Így célszerű a műtétet 6-8 hónapos korban elvégeztetni, hogy az ivaréréssel összefüggésbe hozható viselkedésváltozások (kanok iránti agresszió, kóborlás) ne váljanak rossz szokássá. Mennyibe kerül a kan kutya ivartalnítása?Ez állatorvosi rendelőnként változó, az is számít, hogy Budapest vagy vidék, de kb. ilyen árakkal számolhat: Kan kutya ivartalanítás: 14750-17500 Ft, rejtett here esetén 14750-17000 Ft/oldal22.000 Ftehhez még általában az altatás árát hozzáadják, ami kb. 5000 Ft Érdemes figyelni az ivartalanítási akciókat!
Az elfeketedett rész valószínűleg helyi keringési zavar miatt elhalhatott. Minél előbb újból fel kell keresni az állatorvost mert az elhalt bőrt el kell távolítani.
A gyulladt, csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
Lehet E.coli baktérium, ami a tejjel vagy az anya székletéből kerülhet a kölykökbe. Laboratóriumban kitenyészthető és az ellene hatásos baktériumokat is ki tudják mutatni.
- Nehéz így megmondani látatlanban, hogy mitől fél a kutya.- Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )