561. Depresszió hörcsögöknél: mik a jelei?
Ki gondolná, hogy a fénytelen időszak hörcsögünket is depresszióssá teheti! Mit tegyünk, hogy kirántsuk kisemlősünket a depressziós spirálból?
Ki gondolná, hogy a fénytelen időszak hörcsögünket is depresszióssá teheti! Mit tegyünk, hogy kirántsuk kisemlősünket a depressziós spirálból?
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Rózsaszín leguánt (Rosada) fedeztek fel a Galápagos-szigeteken. A ritka egyed 1835-ben elkerülte Darwin figyelmét.
A pávua papagájnak (Aratinga leucophtalmus) eredi élőhelyén élettere hatalmas. Nem félénk természetű, kifejezetten feltűnő madár.
Szétnéztünk a neten, hogy megkeressük a legjobb, legszuperebb kisfilmeket kutya-macska témában. Itt a mi top ötös listánk, van benne harc és világbéke, a fajok közötti különbségeket nem ismerő, mindent félresöprő tomboló érzelmek! Egyetértesz velünk?
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.