5681. A kihalás szélén áll a világ legkisebb főemlőse
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Ingyenes fotókiállítás nyílik a velünk élő, ámde örökké rejtélyes cicákról, ahol talán megfejthetjük a macska-ember közötti kapcsolódások titkát.
A Leishmánia a horvátországi nyaralásokon jelent komoly veszélyt az ebekre, a lepkeszúnyog egyetlen csípése hegesedéssel járó sebeket, vese- vagy májelégtelenséget, valamint a száj és az orrgyulladást is előidézhet.
A veszélyeztetett fajok egyik legszebbje, észak-kínai leopárd érkezett a debreceni állatkertbe.
A föld mágneses mezőjét használhatják tájékozódási segédeszközként a kutyák - derült ki cseh és amerikai kutatók tanulmányából.
Kedves Gazdi! Küldök Önnek egy linket, melyre rákattintva megtalálja azon gyógyszertárak listáját, ahol a legnagyobb valószínűséggel fogja tudni beszerezni a szereket: http://www.homeopata.hu/p-budapest.php Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás csupán egy tünet, amely sok betegség egyik tünete lehet. Ezért a kiváltó ok kiderítése érdekében feltétlenül további vizsgálatokat kellene végeztetni. Minél előbb!
A megváltozott viselkedés kiváltó oka lehetnek: • vagy egy negatív élmény, • vagy a kutya késői érettsége • vagy tüzelési tünetek Amennyiben a második, harmadik ok, - akkor ivartalanítással lehet nagy lépést tenni a megoldás felé. Ha már ivartalanított az állat akkor a fajtársakra történő deszenzibilizáló tréning segíthet.
Kedves Olvasónk, minden kérdésére választ talál az alábbi cikkünkben: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
Kedves Gazdi! Ha megvakul egy kutya, az komoly probléma, de korántsem annyira, mint nekünk, embereknek. A kutya egyéb érzékszervei jóval kifinomultabbak (szaglás, hallás), ezért nem okoz ez egy kutyának olyan súlyos érzékelési kiesést, mint nekünk. Ha egyéb más baja, betegsége nincs, és láthatóan jól érzi magát az Önök társaságában, akkor nem gondolnám, hogy el kellene altatni. Tacskó kutyánál a 8 év még egyáltalán nem mondható öregnek, tehát még sok szép évük lehet együtt. Arról nem ír levelében, hogy mi okozta a teljes vakságot kedvencüknél. A kiváltó októl ill. a diagnózistól függően akár még vissza is fordítható a dolog. Érdemes lenne utána járni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea