5686. Nem mindig lehet házilag megoldani a duguláselhárítást (x)
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Az utóbbi időben jelentősen szigorodtak a légitársaságok biztonsági előírásai, többek között a kézipoggyász méreteire vonatkozóan is. Ezekre figyeljen!
A NÉBIH értesülései szerint egy, a napokban terjedő álhír szerint augusztus 1-től megváltozik az állatorvosi vényírás. Mi ebből az igaz?
Milyen szempontokra érdemes odafigyelni az egészségügyi szájmaszk viselésekor annak érdekében, hogy biztosított legyen a védelmünk a koronavírus-fertőzéssel szemben? A cikkben erre a kérdésre fogjuk megadni a választ.
Az ELTE tanulmánya alapján kijelenthetjük, hogy a kutyák képesek emlékezni a korábbi tetteikre.
Ha nem szelíd a papagáj, talán éppen az lenne a logikus, hogy párt vesz mellé. Nem szükséges, hogy vele egykorú legyen, csak az összeszoktatás legyen problémamentes(a közös kalitba helyezés előtt érdemes külön ketrecbe, de egymás mellé tenni a madarakat). A papagájok a csőrüket, mint 3. lábukat használják, vagyis többségük szeret kapaszkodva közlekedni.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. A pépesített nyers csirkenyak segíthet, ha ez sem hat, akkor bélsárvizsgálat is szóba jöhet.
Kedves Krisztina! Igen, nyugodtan kaphatja a szert, amit az előző válaszomban javasoltam. De, ha szívbeteg is a kutyus, akkor már a probléma kezelése jóval összetettebb feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényelne! Ilyen esetben igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amely alkalommal - a fizikális vizsgálat mellett - egy részletes beszélgetés is sor kerül a célból, hogy alaposan megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex kúrával érhetünk el. dvözlettel: Andrea
Mennyi idősek most a kicsik? Ha már 21 naposak elmúltak, akkor már lehet őket mással is táplálni, mint tejjel. Ilyenkor már az anyjuk szénájából, tápjából, csipegetni fognak. Sajnos a piciknél van egy határpont- ez kb. 2-3 hetes kor körül van, amikor előfordulhat nagyobb számban az elhullás.:( Nagyon remélem megvan még a picike.
Igen, - a kutyát minden valószínűség szerint bántalmazták. Igen - a kutya félelmi agressziból reagál.. Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. A részletes tanácsok és tippek: www.szuperKUTYA.hu valamint ajánlom figyelmébe a 4TAPPANCS "Félős és Agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-learning oktatását.