5686. Nem mindig lehet házilag megoldani a duguláselhárítást (x)
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Az utóbbi időben jelentősen szigorodtak a légitársaságok biztonsági előírásai, többek között a kézipoggyász méreteire vonatkozóan is. Ezekre figyeljen!
A NÉBIH értesülései szerint egy, a napokban terjedő álhír szerint augusztus 1-től megváltozik az állatorvosi vényírás. Mi ebből az igaz?
Milyen szempontokra érdemes odafigyelni az egészségügyi szájmaszk viselésekor annak érdekében, hogy biztosított legyen a védelmünk a koronavírus-fertőzéssel szemben? A cikkben erre a kérdésre fogjuk megadni a választ.
Az ELTE tanulmánya alapján kijelenthetjük, hogy a kutyák képesek emlékezni a korábbi tetteikre.
A kép sajnos nem érkezett meg így annak alapján nem tudom eldönteni hogy milyen féreg lehet. Általánosságban egy megfelelően elvégzett laboratóriumi parazita vizsgálat kimutatja hogy vannak-e férgek vagy nincsenek.Ha vannak akkor szükséges a féreghajtás,különben nem.Figyelembe kell venni azt is hogy a szabadban a kikerült bélsárra más ízeltlábúak - pl legyek - is lerakhatják petéiket ami azt a látszatot keltheti hogy azok a kutyából ürültek.
Ivartalanittatni sosem késő, elképzelhető sajnos, hogy marad a rossz szokás, de jó esettel az is elmúlik, és nem lesz ilyen szagos!!! Kandúrpara: az ivartalanítás >> Kandúr macska ivartalanítása - videón >>
Szinte bármilyen faág megfelel. A nagyon gyantás(pl. fenyő), vagy nagyon csersavas (pl. dió) ágakat érdemes kerülni. Túl nagy röpde nem létezik, a méretnek a lehetőségek szabnak határt. Ha a későbbiekben több madár is a röpdébe kerül, így ezt érdemes a tervezéskor figyelembe venni. Egy-két pár hullámosnak elég egy 100x50cm alapterületű 60-70cm magas kisvolier. A röpde legyen védett északról, illetve az uralkodó szélirány felől, a madarak ne legyenek kitéve tűző napsütésnek, eső elöl, ha akarnak el tudjanak húzódni. Ha egész évben a szabadban marad, legyen megoldható a fagymentesítése, de legalábbis ne legyenek tartós fagynak kitéve, ivóvíz mindennap álljon rendelkezésükre.
A leírás alapján valószínűleg a prosztatából ürül a vér. Az antibiotikum+C-vitamin kezelés a prosztata gyulladása esetén hatásos, egyébként átmenetileg tesztoszteron termelést gátló hormontabetták 1 heti adásával fél évre megszüntethető a vérzés. Végleges megoldást az ivartalanítás jelenthet.
A vérzés oka meg van (a prosztatában), de a kérdéseire sajnos nem lehet érdemben válaszokat adni. Mindenképpen maradjon szoros kapcsolatban az állatorvosokkal, akik eddig kezelték, és bízzon bennük.