5686. Nem mindig lehet házilag megoldani a duguláselhárítást (x)
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Az utóbbi időben jelentősen szigorodtak a légitársaságok biztonsági előírásai, többek között a kézipoggyász méreteire vonatkozóan is. Ezekre figyeljen!
A NÉBIH értesülései szerint egy, a napokban terjedő álhír szerint augusztus 1-től megváltozik az állatorvosi vényírás. Mi ebből az igaz?
Milyen szempontokra érdemes odafigyelni az egészségügyi szájmaszk viselésekor annak érdekében, hogy biztosított legyen a védelmünk a koronavírus-fertőzéssel szemben? A cikkben erre a kérdésre fogjuk megadni a választ.
Az ELTE tanulmánya alapján kijelenthetjük, hogy a kutyák képesek emlékezni a korábbi tetteikre.
Sehogy. Nekünk is volt ilyen kutyánk. Ő ilyen. Szexuálisan hiperaktív, túlfűtött :). Olyan, mint Dr. Dug Ross a Vészhelyzetből vagy Dr. Christian Troy a Kés/Alattból, vagy Berényi Miki a BK-ból :)! Az ivartalanítás segíthet, ha nem szeretnének tőle utódokat.
Az orvos nem állat :) Csak néha :) Bolha? Gomba? Atka? Miliaris dermatitis? Ekcéma? Ha sikerül otthon diagnosztizálni, akkor adunk kezelési stratégiát! Amúgy a rendelőben már nem szokott gond lenni a cicák vadságával, megszeppennek az idegen környezetben. Általában. De ha 4 éves és még ivartalanítva sincs, akkor szerintem a jellemén már nem sokat lehet változtatni.
Talán epilepszia. Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, főleg ha többször is előfordul a dolog.
Ha nem mozdul és több napig nem bújik elő a páncéljából, akkor már biztos nem él. Főleg ha a légvételei sem látszódnak a hátsó lábai tövénél.
Ő ilyen. Ezzel szórakoztatja magát. Szeret rágni. Nehéz leszoktatni, valahogy el kell venni a kedvét a dologtól. Pl. valami nagyon csípős vagy keserű anyaggal kell bekenni a rágnivalót, több alkalommal. Sikertelenség esetén el kell távolítani minden szétrágható és veszélyes holmit. Sajnos okosabb ötletem nincs.