5691. Fotókon a kutya és a lepke különleges barátsága
Milo, a kétéves retriever és barátja, a pillangó nem hétköznapi kapcsolata azonnal belopja magát a szívedbe!
Milo, a kétéves retriever és barátja, a pillangó nem hétköznapi kapcsolata azonnal belopja magát a szívedbe!
Ritka színváltozatú nagymacskák, fehér oroszlánok születtek a Nyíregyházi Állatparkban.
Az ideális ajándék megtalálása nem mindig egyszerű, főleg, ha a szívünknek kedves személyt szeretnénk meglepni, aki egyébként hölgy. Ilyenkor különösen nagy jelentősége van annak, hogy mivel állunk elő.
Minden egyes KTM bicikli az osztrák precizitás és a kerékpárok iránti legnagyobb szenvedély ötvözete. Tehát nincs is mit csodálkozni azon, hogy aki egyszer kipróbálja valamelyik modellt, az örökre beleszeret a márkába. Ezt a bejegyzést akkor is érdemes elolvasni, ha már ismeri a brandet, akkor pedig főleg, ha még nem.
Egy eddig kevésbé ismert madár, a cigánycsuk lett 2021 madara a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szavazásán.
Üdvözlöm! Valóban fogkefével kellene eltávolítani és a biztonság kedvéért betadinnal lemosni, de nem tegyék így vissza a vízbe, hanem hagyják szárazon és 10 perc múlva jól mossák le a teknőst és mehet a helyére.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A hereborék gyulladás valóban nagyon fájdalmas és okozhat sántaságot. Legtöbbször mechanikai oka van (fekhely, a kutyaház küszöbe stb.). Amig a kiváltó ok nem szűnik meg, addig hiábavaló a kezelés. Néha csak a herélés segít. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg idegrendszeri probléma. Agyi vagy gerinc eredetű. Szerintem mutassa meg egy állatorvosnak, egy alaposabb vizsgálattal talán közelebb juthatunk a megoldáshoz...
Kedves Kata! Nem sokat tudok a kutyáról, de valószínűsítem, hogy inkább egy gerincből kisugárzó fájdalom lehet az állapot mögött. Jó lenne egy gerincröntgent csináltatni. A máj általában nem ennyire fájdalmas. Ha van biztos diagnózis, akkor lehetne gyógykezelést beállítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc