5691. Fotókon a kutya és a lepke különleges barátsága
Milo, a kétéves retriever és barátja, a pillangó nem hétköznapi kapcsolata azonnal belopja magát a szívedbe!
Milo, a kétéves retriever és barátja, a pillangó nem hétköznapi kapcsolata azonnal belopja magát a szívedbe!
Ritka színváltozatú nagymacskák, fehér oroszlánok születtek a Nyíregyházi Állatparkban.
Az ideális ajándék megtalálása nem mindig egyszerű, főleg, ha a szívünknek kedves személyt szeretnénk meglepni, aki egyébként hölgy. Ilyenkor különösen nagy jelentősége van annak, hogy mivel állunk elő.
Minden egyes KTM bicikli az osztrák precizitás és a kerékpárok iránti legnagyobb szenvedély ötvözete. Tehát nincs is mit csodálkozni azon, hogy aki egyszer kipróbálja valamelyik modellt, az örökre beleszeret a márkába. Ezt a bejegyzést akkor is érdemes elolvasni, ha már ismeri a brandet, akkor pedig főleg, ha még nem.
Egy eddig kevésbé ismert madár, a cigánycsuk lett 2021 madara a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szavazásán.
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.