566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
Kedves Ildikó, Szerintem mind a két teknős nőstény, persze nehéz így képről, de ez tűnik a legvalószínűbbnek... Az első képen szereplő teknős feje azért háromszög alakú mert mind a két füle be van gyulladva, nagy valószínűséggel teli van gennyel... a kép nem éles, és nem jó szögből van lefotózva hogy 1000 %-ra mondjam de nagyon valószínű ez...így hát ezt érdemes lenne orvosolni... Üdvözlettel -Dr. Schütz Éva
Próbálkozhat fagyasztott tápokkal való etetéssel, de a probléma valószínűleg bakteriális, ami gyakoribb vízcserével, esetleg tebang levelekkel megelőzhető a későbbiekben.
Kedves kérdező! Etetés alomanyagról nem javallott, szennyezett lehet, a forgács pedig felsértheti szájüregét, emésztőrendszerét. Megfelelő etetőt érdemes beszerezni, amit nem tud szétrágni. Fogkopási rendellenességek esetén állatorvoshoz kell fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A medence méretétől és a technikától is függ, de 2 hetente 20% vízcsere és 1-2 havonta történő részleges szűrőtakarítás általában elegendő. A guppik elhullásának az okát meg kell figyelni élőben...
Ez a dominanciának és a helytelen falkarangsornak a következménye. A kutya nem akar alárendelt pozícióba kerülni önnel és kerüli vagy nem tűri a testkontaktust. A két okot kell tudnia kezelni, megváltoztatni - és meg lesz az eredménye.