566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
KEdves Gazdi! Érdemes lenne elvinni a kutyát akkor egy másik állatorvoshoz, ultrahangra és minden egyéb vizsgálatra. Az álvemhesség komoly betegség, kezelni kell. Ha meg vemhes, akkor sem árt, ha ellenőrzik a kutya állapotát. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >> Félrevezető ösztönök – álvemhesség >> 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására >>
Lehet eleségváltás is okozó, ha az új magok eltérő minőségűek a régebbiektől, de lehet a tavaszi időszakkal (tenyészidény) együttjáró hormonális hatás következménye is, ami okozhat ideiglenes viselkedésváltozást is.
A korábban elkövetett alapvető hibákat csak rendkívül nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kijavítani. Amiket tenni lehet: • a két kutya közötti hierarchikus falkarangsor kialakítása, beállítása • utólagos szocializációs tréning: fajtársakra • túlzott dominancia csökkentése • az egyik kutya ivartalanítása Ez rendkívül idő-, energia-, és pénz- igényes folyamat. E-mail tanácsadással ez nem működik ! Üdvözlettel: Stefan Siman
MIlyen teknős? Milyen idős? Milyen színű a pötty? Így látatlanban ennyi kérdés... vigye állatgorvoshoz! pl. hozzájuk: http://www.exopet.hu/
Kedves Gazdi! Szívesen segítenék, de sajnos az Ön által leírt információ nagyon kevés ahhoz, hogy ténylegesen hatékony kezelést / készítményt tudjak Önnek javasolni. Az Ön leveléből még az sem derül ki, hogy ez a hasmenés egy heveny (1-2 napja tartó), vagy krónikus (akár több hete is már fennálló) panasz. Arról nem is szólva, hogy a hasmenéses tüneteknek nagyon sok oka lehet. Azt javaslom, hogy a kutyus gyors gyógyulása érdekében mielőbb ki kellene deríteni, hogy ténylegesen milyen kiváltó tényező(k) áll(nak) a tünetek hátterében. Ehhez a feltétlenül szükséges (!) fizikai vizsgálaton túl valószínűleg egyéb műszeres vizsgálatok (labor, UH) is szükségesek lehetnek. Ha további kérdései lennének, nyugodtan hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.