566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
Ha a víz spriccelés nem hatásos, akkor valamilyen szokatlan, nem feltétlenül hangos, - inkább zavaró, magas frekvenciájú hanghatással érdemes próbálkozni.
Ha a cica ilyen kíméletlenül vakarja a füle környékét, nagy valószínűséggel atkák vannak a fülében. Nem tudom, hogy belenéztek -e otoszkóppal( fül lámpával) a hallójáratába? Ha nem, feltétlen tegyék meg. Ha valahol van video otoszkóp,az a legjobb. előfordul, hogy a fül ránézésre tisztának tűnik, mert a mélyén csak néhány atka van és még nem szaporodtak el annyira, hogy a jellegzetes fekete, törmelékes váladék megjelenjen a hallójáratban és a fülkagylók belsején. Alapos tisztítás és atka ölő készítmény kellene (pl. Otimectin fül gél,) A cseppentős készítmény nem tudom mi volt? Hirtelen kettő jut eszembe, ami hatékony az atkák ellen is: Advocate csepp, Stronghold csepp. A tarkó bőrére kell cseppenteni őket. Ha az atkák nem kínozzák, a fülét sem fogja sebesre vakarni a cica.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos A legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség.
Egy nyolc éves aranyhal már nem számít gyereknek és az állatoknál ahogy minden más élőlénynél a korral a gondok csak fokozódnak. Ha a körülmények nem változtak akkor erre tudok gondolni. Sajnos nem vagyok a halbetegségek szakértője, próbálja meg egy hozzáértő állatorvos vagy akvarista tanácsát kérni.
Kedves Gazdi! A vemhesség a 24-26. naptól ultrahangos vizsgálattal kimutatható. Hasterime növekedést inkább csak a vemhesség második felében fogunk észlelni az állaton. Az alomszám széles skálán mozoghat macskánál, a pár egyedtől a tíz feletti utódig is. Minden ellésnek meg van a kockázata, függetlenül attól, hogy első, vagy sokadik, levezénylése jártasságot fog igényelni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő