566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
A fotók alapján nehéz bármit is mondani, szerintem mutassa meg egy állatorvosnak...
Így első olvasásra az 5-6 nap igen rövidnek tűnik a tumor kialakulásához. Gyomor-nyombélfekély "elrákosodhat", hacsak már eleve az nem egy daganat volt... Nehéz a kérdésére válaszolni, mert a részleteket nem ismerem, nem láttam(tuk), nem kezeltem(tük) a kutyusát. Az Ön mostani helyzetében (mert ha jól értettem kedvence már nem él) pontosabb diagnózishoz kórbonctani vizsgálat lenne szükséges...
Kedves Gy. Az utazás megoldható, de sok feltétele van, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy helyi állatorvost Floridában. Létezik sokféle nyugtatószer, állatszállító vállalkozások is, akik szerintem segíteni fognak Önnek.
Kedves András! A foltok valószínüleg penész jelei, ezt tavi gyógyszerekkel lehet kezelni, illetve a pikkelyek elállása a testtől, valószínüleg hasvízkór tünetei. Ez elég veszélyes betegség, tóban szinte gyógyíthatatlan.
A válaszom egyszerű: egy másik állatorvos! Talán ő több eredményre jut, ha a mostani már tanácstalan.