566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.