566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Kedves Emoca ! A leírása alapján egy lassan progrediáló betegségről lehet szó. A tünetek alapján szemészeti vagy központi idegrendszeri betegsége lehet a kutyusának, vagy egyszerre mindkettő. Az első lépésben mindenképpen egy szemészeti vizsgálatra van szükség , hogy a szem betegségét kizárja vagy megerősítse a szakember. A néhány percig tartó zavart tudatállapot, a bizarr mozgáskombinációval kísérve, fokális epilepsziás roham lehetőségét is felveti. A szemészeti-, ideggyógyászati- és vérlelet birtokában már könnyebb a diagnózisig eljutni. Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella
Üdvözlöm! Az epulis egy összefoglaló elnevezés, ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó, vagy rosszindulatú-e, csak citológiai vagy szövettani vizsgálattal. Én is inkább azt javasolnám, hogy kerüljön eltávolításra, mert amennyiben rosszindulatú, vagy növekedésnek indul, később csak nehezebb lesz eltávolítani. Amennyiben az altatás előtti vizsgálatok (vérvizsgálat és esetleg kardiológiai vizsgálat) alapján a kutyája egészséges, úgy megfelelő altatási techinka mellett (inhalációs altatás, folyamatos monitorizálás) biztonságosan altatható az Ön kutyájánál még jóval idősebb állat is.
A probléma nem valószínű, hogy összefügg az oltással, úgyhogy feltétlen keresse fel az állatorvos kollegát!
A széklet minősége (állaga) jelentős mértékben függ a takarmány (eleség) minőségétől, beltartalmától, állagától. Fiatal állatok esetében, amikor az emésztőrendszer még nem alkalmas mindenféle eleség problémamentes feldolgozására, ez fokozottan igaz. Ha felveszik a kapcsolatot a kezelő állatorvossal, és megbeszélik az állat étrendjét, minden bizonnyal megoldást fognak találni a problémára.