566. Kezdő madártartók 10 pontja
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Aki tényleg kezdő, soha nem volt még madara, ne vásároljon nyomban ritka, nehezebben tartható és tenyészthető madárfajokat, bármilyen szépek is. Kár a „tanulópénzt” ilyen drága és értékes állatokkal megfizetni.
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Soha ne vegyünk lovat istállóból, különösen nem állásból. Mindig vezettessük ki és üljünk fel rá, próbáljuk ki.
A papagájok tudvalevően mókás és jópofa madarak, ezért papagájos videók nézegetésével múlattuk az időt és közben összeállítottuk a mi top ötös listánkat. Itt vannak tehát a legjobb, legszórakoztatóbb kisfilmek, mindegyik főszereplője egy-egy igazi tehetség a maga nemében!
Az otthon hagyott kutya, ha unatkozik, szórakozást keres magának. Sokszor csak szerencse kérdése, hogy éppen mi lesz számára szórakoztató: a gumijáték vagy a dísznövények kihúzgálása.
A szívbetegség valóban okozhat köhögést (természetesen más oka is lehet, de amennyiben egy ilyen diagnózis született, nyilván ebben az esetben ez az ok - ezt kell kezelni).
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem szükséges táplálékváltás, ha eddig is kellően változatos, vegyes magkeveréken voltak. Amíg picik a fiókák, némileg növelheti a kölesfélék mennyiségét a keverékben. Folyamatosan kapjanak kalcium-foszfor tartalmú ásványianyag kiegészítést.
Az utazás nem indokol éhgyomri állapotot, a meleg időben a szomjaztatás még veszélyes is lehet.
Kedves Viktória! Az hogy az állat sántaságot mutat, a végtag fájdalmát jelzi. A traumás kórelőzmény miatt ortopédiai kivizsgálás kell, valószínűleg kiegészítő vizsgálatokra (RTG) is szükség lesz.Még ha javulás is mutatkozik, akkor is meg kellene a kutyust nézetni egy állatorvossal.