5696. Jolán, Rizibizi, Pötyi: ez a 10 legkülönlegesebb lány kutyanév 2020-ban
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Bemutatókkal és relikviák kiállításával ünnepli fennállásának 60. évfordulóját a Pécsi Állatkert. Mutatjuk, mikor érdemes ellátogatnod hozzájuk!
Igenis jó választás a használt laptop garanciával, hiszen a mai igencsak felgyorsult világunkban ember legyen a talpán, aki lépést tud tartani a technológia folyamatos fejlődésével, annak újabb és újabb csodáival. Ha nem a fanatikusok közé tartozik, akkor nincs szükség az újabb és újabb kütyük vásárlására. Ilyenkor elég csupán egy használt laptop garanciával, amire hosszútávon számíthat. Most adunk néhány tippet, hogy könnyebben menjen a választás.
Az idős oroszlánpár 21 éve élt együtt, és elválaszthatatlanok voltak, így, együtt altatták el őket, hogy ne kelljen egymás nélkül élniük.
Egy nő visszanézte az otthoni kamera felvételeit, hogy megtudja, mit csinál a macskája, amikor egyedül hagyja. Nagyon elszomorította, amit látott.
Mindkét problémával forduljon állatorvoshoz. A bűzös szag származhat a szájból, fülből. Alaposan meg kell vizsgálni a cicát. A féreghajtót pedig az állatorvos adja be. 14 nap múlva ismét. Lehet, hogy bolhairtásra is szükség lenne, mert ha galandférgesek a cicák, annak a bolha a köztigazdája és mindig visszafertőződnek. Minden együtt tartott állatot, kutyát és macskát egyszerre kell kezelni! Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Emberekre is veszélyes a cicaférgesség Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A vadkacsa vadonélő alakjának utóda sötétebb, barna árnyalatú. Lehetséges, hogy valamilyen háziasított fajta, színváltozat. A fertőzöttsége nem valószínű, de kérje ki a környékbeli állatorvos véleményét is, különösen, ha van otthoni madárállománya is.
A kézhez szelídítésre egyedül tartott madár alkalmas, mivel más társ híján jobban igényli az emberi társaságot. A hullámos papagájok hím egyedei sokkal jobban szelídíthetőek, mint a tojók. Ha nincs a madaraknak rossz tapasztalata, nincsenek zavarva, akkor a párban tartott hullámosoknál elsősorban azt lehet elérni, hogy ne féljenek a gazdájuktól, annak közeledtére ne meneküljenek. Ezt folyamatos, de nem zavaró jelenléttel, csemegék (pl. fürtös köles) etetésével lehet elérni. Ha a madarak harmonizálnak, akkor a szétválasztás legfeljebb a gazdájuk érdekét fogja szolgálni, a madarakét semmiképp. Kézre szoktatásra, majd emberi szavak tanulására legalkalmasabbak a fiatal, pár hónapos hullámospapagáj hímek. 2 gyors tipp madárápolásához Segítség, a papagájom agresszív!
A kérdésre sajnos nehéz röviden válaszolni. Először is érdemes mindkét macskánál ún. "egészségvizsgálatot " elvégeztetni, ami annyiból áll, hogy egy állatorvos igen alaposan megvizsgálja őket. Ehhez csatlakozhat egy-egy "rutin" vérlabor, hogy tényleg minden értékük rendben van-e, valamint esetleg egy-egy bélsár vizsgálat is (főleg parazitológiailag). Ezen kívül alaposan át kellene nézni mindkettő eddigi oltásait, mit kaptak, milyen gyakran lettek ezek az oltásaik ismételve, mérlegelni kellene az eddigi "életvitelüket", hogy az milyen fertőződési lehetőségekkel járhatott. (Főleg az Ön kijárós cicájánál!) Elméletileg lehetséges lenne a leggyakoribb fertőző betegségek elleni védettségük igazolására vérből ún. ellenanyag titer vizsgálatokat elvégeztetni, de ez nem egyszerű, és nem is olcsó mulatság, és nem is könnyű megszervezni a kivitelezését. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A válaszom a feltett kérdésre egyszerű, bár Ön ettől nem lesz okosabb. Ez egy egyedi probléma, amiről általánosságban nem lehet (és nem is szabad) látatlanban semmi érdemlegeset mondani, vagy véleményezni. Ajánlani csak azt tudom, hogy érdemes a kutyát 3-4 állatorvosnak is megmutatni, mindegyiktől véleményt kérni, majd ezeket összevetve egymással azért csak kialakul valami... Ha egymástól függetlenül mindenki ugyanazt mondja, akkor abban csak van valami.