5701. Különleges videó: farkaskölyök a Bükkben!
A nem hétköznapi videót egy erdész készítette a Bükkben. Ilyet nem sűrűn láthatsz
A nem hétköznapi videót egy erdész készítette a Bükkben. Ilyet nem sűrűn láthatsz
Akár a gazdival közös séta, játék vagy futás is lehet felelős a potenciálisan halálos kimenetelű hőguta kialakulásáért! Ezekre figyelj nyáron!
Magyar kutatók kiderítették, hogy a kutyák agya - az emberekéhez hasonlóan - hierarchikusan dolgozza fel a beszédet. De mit jelent ez potnosan?
A trikolor bundájú Georgie a Skót-felföld határán lévő Loch Lomondnál vakációzott gazdáival 2008-ban, ám nyoma veszett, amikor a család hazaindulni készült a Greater Manchester megyei Rochdale-be - olvasható a The Guardian című brit napilap online kiadásában.
Az automata ajtók széles körben elterjedtek napjainkban. Ami nem meglepő, hiszen számos előnnyel bírnak, és ha megfelelően karban tartjuk őket, akkor hosszú évekig tartósak maradhatnak. Mai cikkünkben az automata ajtók világába nyújtunk betekintést, illetve megmutatjuk azt is, hogy hogyan tartsa karban ajtaját.
Kedves kérdező! Egy ilyen korú macskának minél előbb szüksége van egy állatorvosi vizitre, ahol megvizsgálják, megkaphatja védőoltásait, féreghajtó kezelését és további fontos információkat kaphat állattartással, ivartalanítással kapcsolatban. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Egyetlen dolgot tudok csak ajánlani: el kell vinni a kiskutyát állatorvoshoz, és meg kell vizsgáltatni! Vizsgálat nélkül legfeljebb hasraütve lehetne találgatni, de ennek nincs értelme.
Kedves Zsófia! A tartalmas levéllel szemben én kissé rövidebbet írok. A tenyésztő véleményéhez csatlakoznék. A fészek levétel inkább csak a hím maradék ambícióját venné el a tojó meghódításától, míg utóbbi akár a kalit sarkába is lerakja a tojásait. Bármilyen nehezére esik is, de a férjének minél kevesebb időt kellene a madárral tölteni, így elősegíthető, hogy annak figyelme a hím felé összpontosuljon. Ha a tojások magtalanok, akkor is érdemes 3 hétig a tojó alatt hagyni(a kotlási idő alatt fogy a tojásrakási kedv és ha hagyja, hogy a hím néha leváltsa, akkor az elősegíti a párrá csiszolódást). Persze az is lehet, hogy végig sem üli a kotlási időt. Már az is eredmény, ha a tojások számát sikerül csökkenteni, mert az évi 30 tojás megterhelheti a nimfatojó szervezetét. Ásványianyag legyen a kalitban egy tálkában, mivel kevésbé stimulálja költésre a tojót, de hiánya végzetes lehet. A papagájszelídítés márcsak ilyen érdekes sport. Eleinte mindent megteszünk, hogy a madár csak bennünket szeressen, majd mikor ivaréretté válik küzdünk azért, hogy eltávolodjon és saját fajtársával foglalkozzon. Az esete sajnos nem egyedi és higgye el, ha előre szólunk a leendő madártulajdonosnak, a többségük akkor is egykét fog választani.
Kedves Beky! A tüdőgyulladás utókezelésére két szert ajánlok: Sulphur-iodatum CH9 ill. Spongia CH5. E két szert adja a cicának napi 2x. Ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, mindenképpen több információra lesz szükségem (pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága) ahhoz, hogy hatásos homeopátiás szert (az egyedileg legmegfelelőbbet!) tudjak adni kedvencének. Ehhez viszont szükség lenne egy részletes anamnézis felvételre. Ha szeretné, szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Kati! Csontot a cica egy éves kora után kaphat, de akkor is csak olyat, ami kisebb darabokból áll, és meg tudja rágni. A csirkenyak megfelelő lehet, de a csirke csöves csontjai, mint a szárny vagy a láb csontjai, ezek nem adhatók! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea