5701. Különleges videó: farkaskölyök a Bükkben!
A nem hétköznapi videót egy erdész készítette a Bükkben. Ilyet nem sűrűn láthatsz
A nem hétköznapi videót egy erdész készítette a Bükkben. Ilyet nem sűrűn láthatsz
Akár a gazdival közös séta, játék vagy futás is lehet felelős a potenciálisan halálos kimenetelű hőguta kialakulásáért! Ezekre figyelj nyáron!
Magyar kutatók kiderítették, hogy a kutyák agya - az emberekéhez hasonlóan - hierarchikusan dolgozza fel a beszédet. De mit jelent ez potnosan?
A trikolor bundájú Georgie a Skót-felföld határán lévő Loch Lomondnál vakációzott gazdáival 2008-ban, ám nyoma veszett, amikor a család hazaindulni készült a Greater Manchester megyei Rochdale-be - olvasható a The Guardian című brit napilap online kiadásában.
Az automata ajtók széles körben elterjedtek napjainkban. Ami nem meglepő, hiszen számos előnnyel bírnak, és ha megfelelően karban tartjuk őket, akkor hosszú évekig tartósak maradhatnak. Mai cikkünkben az automata ajtók világába nyújtunk betekintést, illetve megmutatjuk azt is, hogy hogyan tartsa karban ajtaját.
Kedves Gazdi! Atka okozhat például ilyen tüneteket, de más is állhat a háttérben. Állatorvos pontos diagnózist és kezelést tud adni!
Kedves Gazdi! Célszerű lenne alaposan átvizsgálni a cicust (a bolha könnyen megbújik, pláne, ha csak pár darab van belőle), az élősködők ürüléke is árulkodó lehet. A bizntoság kedvéért javasoljuk, hogy használjon direkt macskák számára kifejlesztett, kombinált hatású spot-on típusú cseppeket. Ezek a készítmények hosszabb ideig védelmet nyújtanak a bolhák, kullancsok és más élősködők ellen is. Olvass tovább! Hogyan lehet megszabadulni a bolháktól?
Kedves Gazdi! A Royal az mindenképpen jó, de leginkább a vesekímélő fajtát etetném. A Vetri dmg is fontos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Azt, hogy mi lehet a gond, így biztosan nem lehet megmondani, de a leírás alapján ez azért valami "komoly kategóriás" probléma lehet. Nagyon alapos kivizsgálásra lenne szükség, mégpedig minél előbb!
Táplálásra jó minőségű, un. prémium kategóriájú táp etetése a legegyszerűbb, ami korának és felnőttkori testsúlyának megfelelő. Tehát közepes v. nagy termetű kölyök ill. junior táp. A drágábbak a jobb minőségűek. A tápos zsákokon található táblázat tájékoztat a szükséges napi mennyiségről,amit kölyöknek napi 4-5 részletben, majd fél éves kortól napi két részletben ajánlott adni. Az oltások programját minden állatorvos maga választja ki saját ízlése szerint, és többféle jó vakcinázási program is létezik, úgyhogy hallgasson választott állatorvosára. Általánosságban azt kell tudni az oltásokról, hogy 8-16 hetes kor között 2 hetente ajánlott oltatni a kutyusokat. A minimum, hogy 7-8 hetesen egy Parvovírusos betegség elleni oltás után, még legalább 2 db. un. kombinált oltást kapjon, ami a többi vírusos betegségek ellen véd., abból az utolsó feltétlen 12 hetes kor után legyen. Ezek után 3 hónapos kor felett kötelező a veszettség elleni oltás, amit 6 hónapon belül meg kell ismételni, majd onnantól évente kell beadatni.Természetesen a microchip behelyeztetése is kötelező.