5711. A városban magányosan bóklászó tarajos sült fogtak be Szegeden
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Ez a rágcsálók közé tartozó faj Dél-Amerikában őshonos, és úgy néz ki mintha őzike, nyúl, kenguru és ugróegér lenne egy testben!
Nincs is jobb érzés, mikor egy új kreáció díszeleg körmeinken. Azonban mire eljutunk a végeredményig, hosszú utat jár be körmünk.
Egy magányosan tipegő, barátságos kakasra lettek figyelmesek egy autósbolt dolgozói. Nem telt bele sok idő, a kakassal örök barátságot kötöttek.
A kutyák fog- és ínyproblémái a fogak elvesztése mellett más, gyulladásos megbetegedést is okozhatnak. Elmondjuk, hogyan előzheted meg a fogproblémákat.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!