5711. A városban magányosan bóklászó tarajos sült fogtak be Szegeden
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Ez a rágcsálók közé tartozó faj Dél-Amerikában őshonos, és úgy néz ki mintha őzike, nyúl, kenguru és ugróegér lenne egy testben!
Nincs is jobb érzés, mikor egy új kreáció díszeleg körmeinken. Azonban mire eljutunk a végeredményig, hosszú utat jár be körmünk.
Egy magányosan tipegő, barátságos kakasra lettek figyelmesek egy autósbolt dolgozói. Nem telt bele sok idő, a kakassal örök barátságot kötöttek.
A kutyák fog- és ínyproblémái a fogak elvesztése mellett más, gyulladásos megbetegedést is okozhatnak. Elmondjuk, hogyan előzheted meg a fogproblémákat.
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv