5711. A városban magányosan bóklászó tarajos sült fogtak be Szegeden
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Nem mindennapi történet: tarajos sült fogtak be Szegeden a rendezőpályaudvaron. De hogy kerülhetett a városba?
Ez a rágcsálók közé tartozó faj Dél-Amerikában őshonos, és úgy néz ki mintha őzike, nyúl, kenguru és ugróegér lenne egy testben!
Nincs is jobb érzés, mikor egy új kreáció díszeleg körmeinken. Azonban mire eljutunk a végeredményig, hosszú utat jár be körmünk.
Egy magányosan tipegő, barátságos kakasra lettek figyelmesek egy autósbolt dolgozói. Nem telt bele sok idő, a kakassal örök barátságot kötöttek.
A kutyák fog- és ínyproblémái a fogak elvesztése mellett más, gyulladásos megbetegedést is okozhatnak. Elmondjuk, hogyan előzheted meg a fogproblémákat.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.
A szája sok mindentől lehet büdös egy kutyának, leggyakoribb ezek közül a fogkövesség. A hasmenést olyan sok betegség okozhatja, hogy kivizsgálás nélkül még tippelni sem lehet az okára. Ki kellene alaposan vizsgáltatnia kutyáját!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu Kapcsolódó témák: Az Ön kutyájának egészségesek a fogai? Hogyan őrizzük meg a fogak és az íny egészségét? Kutyámnak büdös a szája
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!