5726. Ezt a kóbor kutyát nem csak befogadták, de munkát is adtak neki
Eleinte elzavarták az autószalon dolgozói, de kitartásának köszönhetően Tucsonnak ma már nem akármilyen tető van a feje felett.
Eleinte elzavarták az autószalon dolgozói, de kitartásának köszönhetően Tucsonnak ma már nem akármilyen tető van a feje felett.
Tudod milyen fertőzések terjedhetnek a folyókban, tavakban, amik veszélyesek a kutyádra? Így védheted meg a kedvencedet a vízben terjedő betegségektől!
A megfelelő eljegyzési gyűrű felkutatása nem mindig egyszerű, hiszen tényleg minden részletében tökéletesnek kell lennie. Az eljegyzés egy igen jeles esemény a szerelmespárok életében. Amikor a férfi letérdel a szeretett hölgy elé, hogy feltegye neki a sorsdöntő kérdést, miközben átnyújtja számára a csodaszép ékszert, tulajdonképpen az örökre szóló érzelmeiről ad tanúbizonyságot. Ez pedig egy igazán felemelő pillanat, ami örökre a pár emlékezetébe vésődik.
A kilencvenes években, illetve a kétezres évek elején nagy népszerűségnek örvendtek a zenekaros pólók. Ezek a felsők árulkodtak az illető zenei ízléséről anélkül, hogy akár egy szót is kellett volna szólnia, így lényegében üzenetet hordoztak magukban. Mindenkinek volt legalább 1-2 darab, de az igazi rajongóknak akár egész gyűjteménye is volt belőlük.
Miközben a 3 évnél idősebb kutyák közül ötből négynél jelentkeznek fogproblémák, a gazdák 90%-a mégis úgy gondolja, hogy a kutyája teljesen egészséges. Erre a problémára és a kutyák szájápolásának fontosságára hívja fel a figyelmet most több mint 250 magyar állatorvos, akik a Fogápolási Hónap keretében ingyenes fogorvosi ellenőrzést biztosítanak az általános konzultációra vitt kutyáknak.
Ha leszakadt és nem vérzik, akkor nincs semmi teendő. Majd kinő. Egyébként ha mindig hosszúak a körmei, akkor rendszeresen le kell vágatni állatorvosnál, így megelőzhető a letörés, leszakadás.
Ha mindenképpen vinni szeretné őket, akkor érdemes előtte rövidebb utakat tenni, gyakorlásképpen. Ilyenkor meg lehet figyelni, hogyan viselkednek, bírják-e az utat. A nagy hőséggel viszont vigyázni kell, nehogy hőgutát kapjanak, bár a légkonditól meg megfáznának... Szóval én nem vinném őket nyaralni, inkább itthon maradnék :)
Nagyon dicsérendő, hogy nem akar kiskutyákat csak úgy. A felelőtlen emberek által tartott, nem ivartalanított kutyák évente kétszer "lerakják" az almot természetes ösztöneiknek engedve. Nagyon sok keverék kutya aztán az utcán vagy menhelyeken végzi. A tanácsom az lenne, hogy mielőbb vigyék el a szuka kutyát állatorvoshoz és adassanak be egy olyan injekciót (Depo promone), ami a tüzelést elhalasztja. Ezzel szinte meg is oldódik a probléma és ráér akkor ivartalaníttatni, amikor a kutya már megszokta a gazdit és az új helyét.
Lehet gyógyszert adni, Ovarid a neve, állatorvos írja fel. Hormon, annak minden mellékhatásával. Megszünteti a tüzelést és folyamatosan adva nem is tüzel a cica. Éveken át nem célszerű adni! Legjobb az ivartalanítás, feltéve, hogy nem szeretnének kicsiket. Elvileg lehet oltani tüzeléskor, de jobb, ha nem tüzel.
Szerintem azt nem tudja a madár, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó vagy sem. Hiszen sokszor egyedülálló tojók is kotlanak a terméketlen tojásaikon, pedig biztos lehetnek benne, hogy nem pároztak senkivel :) Valószínűbb, hogy a tartási, takarmányozási körülmények nem megfelelők (pl. odúméret, berendezés, környezet, stb.). Az is előfordulhat, hogy a hím szekálja a tojót... Tenyésztői oldalakról kellene leegyeztetni az optimális odú- és röpde-méreteket!