5741. A természet segélykiáltása: több száz emlősfaj hallhat ki néhány évtizeden belül
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
A kutya a farkastól származik, génjeik 99%-ban máig megegyeznek. Világszerte több mint 800 kutyafajtát tartanak számon, és bár nem mindegyikük külseje és jellemvonásai tükrözik maradéktalanul ősük megjelenését, táplálkozási szokásaik annál inkább azonosak. Hogy mit jelent ez számunkra a hétköznapokban?
Több mint 300 új halfajt azonosítottak Oroszország és a szomszédos régiók édesvizeiben egy, a halak és tengeri állatok sokszínűségét vizsgáló kutatás során.
Kandallóvásárlás előtt felmerül a kérdés, hogy milyen skálán mozognak a kandalló árak? Elsődlegesen a kandalló kialakítására, méretére, műszaki paramétereire és persze a kinézetére alapozunk, de nem kerülhető ki az sem, hogy mennyi pénzt kell kiadnunk azért, hogy az otthonunkban kiélvezhessük a használatát? Erre persze nehéz egyértelmű választ adni, hiszen az árak nagyon változatos képet mutatnak.
Az otthoni biztonsági kamera betekintést enged, hogy mibe? Mindenbe, ami életterünkben történik akkor, amikor mi éppen nem tartózkodunk odahaza.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. A másik lehetőség, hogy valaki megijesztette, bántotta, megütötte, megdobta valamivel és emiatt riad meg sokszor. Sajnos gyakran spay-vel lefújt állatoknál tapasztalható ilyen viselkedés.
A műtétet követő néhány napban általában lelki okokból nem esznek a cicák. Természetesen ki kell zárni a műtéti szövődmény lehetőségét (láz, septikémia, stb). Ha a helyzet 3-4 nap után sem javul, keresse fel állatorvosát.
A "fejből történő magkirázás" nem más, mint a begyben már előemésztett, pépesített eleség visszaöklendezése. Ez az amúgy ösztönös viselkedés (ezzel etetik fiókáikat a papagájok) lehet "rossz szokás is", sokszor felnőtt madarak is kedveskednek így egymásnak, de ha túl gyakran csinálja (esetleg fogyáshoz is vezet), akkor begyhurutról lehet szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kellene fordulni. A "tollak szivacsszerű ropogását" nehezen tudom elképzelni, így nem tudom, hogy csak valami ártalmatlan dologról van-e szó, vagy esetleg légszőszervi problémáról.
Nincs tudomásom semmi olyan dologról, ami miatt ne lehetne epilepsziás kutyába mikrochipet ültetni. Arról sem tudok, hogy bármiféle káros sugárzást bocsátanának ki a chipek. Szerintem nyugodtan be lehet ültetni azt a kutyába.
Elméletileg egészen kis korától lehet kötni hajbóbitát, de a kutyusok többsége nehezen viseli. Valószínűleg az Ön kutyusánál is az lehet a gond, hogy irritálja és saját magának kaparja ki vagy maga a csat okozza a kopást. Esetleg próbáljon meg nagyobb bóbitát kötni - több szőrt fogjon föl - és ne csattal, hanem hajgumival, de ha nem ragaszkodik hozzá, akkor én azt javaslom, hogy inkább vágasson frufrut neki.