5741. A természet segélykiáltása: több száz emlősfaj hallhat ki néhány évtizeden belül
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
A kutya a farkastól származik, génjeik 99%-ban máig megegyeznek. Világszerte több mint 800 kutyafajtát tartanak számon, és bár nem mindegyikük külseje és jellemvonásai tükrözik maradéktalanul ősük megjelenését, táplálkozási szokásaik annál inkább azonosak. Hogy mit jelent ez számunkra a hétköznapokban?
Több mint 300 új halfajt azonosítottak Oroszország és a szomszédos régiók édesvizeiben egy, a halak és tengeri állatok sokszínűségét vizsgáló kutatás során.
Kandallóvásárlás előtt felmerül a kérdés, hogy milyen skálán mozognak a kandalló árak? Elsődlegesen a kandalló kialakítására, méretére, műszaki paramétereire és persze a kinézetére alapozunk, de nem kerülhető ki az sem, hogy mennyi pénzt kell kiadnunk azért, hogy az otthonunkban kiélvezhessük a használatát? Erre persze nehéz egyértelmű választ adni, hiszen az árak nagyon változatos képet mutatnak.
Az otthoni biztonsági kamera betekintést enged, hogy mibe? Mindenbe, ami életterünkben történik akkor, amikor mi éppen nem tartózkodunk odahaza.
Kedves Gazdi! Miért gondolja, hogy ha ilyet tapasztalt, utána nyugodt lehet? Bármi lehet daganattól kezdve elfertőződött zsírmirigyig, tehát az állatorvos tudja megmondani, mi pontosan. És biztos vagyok benne, hogy ki kell tisztíttatni. Mivel vöröses is volt a váladékban (vér), nem csak a bőrben van, hanem a szövetet is érinti, tehát akármilyen mély lehet, meg kell nézetni! Mindenképp azt javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Sheila! Végülis a leletnek a "Akut-félheveny májelfajulás, enyhe haemosiderosis" része a lényeg. Ez egy (pl. korábbi májgyulladás, mérgezés, egyéb betegségek okozta) májkárosodás, de ehhez látni kellene a kutyust is, ismerni kórelőzményét stb.stb.stb. Egyszóval feltétlen keresse fel a kezelőorvosát, vagy aki a mintát vette. A betegség kezelhető, de ehhez ismerni kellene minimálisan a vérlaborvizsgálatok eredményét is...
Kedves Ágnes, A fészeképítést segíthetjük stabil és mobil sárgyűjtő helyekkel: https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ A műfészkek kihelyezésével pótolhatjuk azokat a hiányosságokat, amiket megváltozott környezetünk okoz. A legfontosabb szempont, hogy a hely megválasztásakor és a felhelyezéskor vegyük figyelembe a két faj sajátos, egymástól eltérő fészekhely-igényét.https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ Mű fecskefészkek az MME boltból: http://www.mme.hu/bolt/katalogus/madarbarat-eszkozok/fecske-mufeszkek
Nyugodtan bekenheti antibiotikumos kenőccsel (állatpatikában beszerezhető, nem embereknek valóval!!) a sebeket, de valószínű, hogy ez csak max. átmeneti javulást fog hozni. Természetes és hosszú távon hatékony gyógymód összeállítása ilyen esetben igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” terápiával képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cicus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán. Tehát irány az állatorvos!
A vizelési probléma nem tudom mit takar? Feltételezem, hogy inkontinenciát, mert arra szoktunk Incurint adni, igaz ivartalanított szukáknak. A vizelettartás zavarát okozhatja hólyagkő, hólyag daganat, hólyaggyulladás is többek között. Egy ultrahangos vizsgálattal és vizeletvizsgálattal ezek kizárhatók vagy diagnosztizálhatók. A vizeleből érdemes lenne egy steril mintát vetetni mikrobiológiai tenyésztésre, hogy bakteriális hólyaggyulladás nincs-e a háttérben?