5741. A természet segélykiáltása: több száz emlősfaj hallhat ki néhány évtizeden belül
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
Beléptünk a 6. tömeges kihalás korszakába, és amit most teszünk, valószínűleg meghatározza majd az emberiség jövőjét.
A kutya a farkastól származik, génjeik 99%-ban máig megegyeznek. Világszerte több mint 800 kutyafajtát tartanak számon, és bár nem mindegyikük külseje és jellemvonásai tükrözik maradéktalanul ősük megjelenését, táplálkozási szokásaik annál inkább azonosak. Hogy mit jelent ez számunkra a hétköznapokban?
Több mint 300 új halfajt azonosítottak Oroszország és a szomszédos régiók édesvizeiben egy, a halak és tengeri állatok sokszínűségét vizsgáló kutatás során.
Kandallóvásárlás előtt felmerül a kérdés, hogy milyen skálán mozognak a kandalló árak? Elsődlegesen a kandalló kialakítására, méretére, műszaki paramétereire és persze a kinézetére alapozunk, de nem kerülhető ki az sem, hogy mennyi pénzt kell kiadnunk azért, hogy az otthonunkban kiélvezhessük a használatát? Erre persze nehéz egyértelmű választ adni, hiszen az árak nagyon változatos képet mutatnak.
Az otthoni biztonsági kamera betekintést enged, hogy mibe? Mindenbe, ami életterünkben történik akkor, amikor mi éppen nem tartózkodunk odahaza.
Bak által kiváltott viselkedés lehet, érdeklődő az új jövevénnyel szemben.
Kedves Gazdi! Ha hónapok alatt nőtt, akkor ez valószínűleg zsírszem, ez egy genetika dolog, általában idősebb korban jön ki, és nem ennyire nagy a fehérje. Nem kell leműteni, de ha piros és ennyire duzzadt, gyulladás van a szemben, és mindenképp kezelni kellene. Az is lehet, hogy forgácspor ment bele, vagy valami szennyezőanyag, por, szénamorzsa, azért duzzadt meg ennyire. Valószínűleg nem kell megműteni, de javasolnám, hogy vigyék el állatorvos, aki meg tudja nézni, mi okozza és felír receptköteles cseppet és eldönti, mennyire súlyos. A szemsérüléseket komolyan kell venni, főleg, ha a másik szemére is átment, mert elég fájdalmasak a malackának, és rontja az életminőségét. Otthon orvosi vizsgálat előtt le lehet mosni épp hogy langyos körömvirág teával mindkét szemét, de ez nem lesz elég a gyógyuláshoz. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Ha furcsa hangokat ad ki akkor lehet hogy megfázott, ezen a kamilla nem segít. Nézze meg egy állatorvos, gyógyszer és meleg segíthet.
Látatlanban nem lehet semmit sem megítélni, de ettől függetlenül én a tapasztalt eredeti tünetek alapján másra (is) gondoltam volna. Egy fél éves nagytestű kutyánál a mozgászavar és a fájdalmasság oka lehet az ún. panosztítisz nevű betegség. Azt javaslom, hogy keressen egy hozzáértő ortopédiában járatos állatorvost és vele nézesse meg a kutyáját!
Sajnálom, de ez annyira egyedi és különleges probléma, hogy erről ebben a formában biztosan nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Éppen azért, mert ez egy ritka és különleges eset, csak egyetlen megoldást látok: el kellene vinni a kutyáját a SZIE ÁOTK klinikájára egy nagyon alapos kivizsgálásra, hátha ott legalább sikerül megállapítani az okát.