5761. Nincs happy end: előkerült a 2 szökött miskolci kenguru, de csak az egyik élte túl a kalandot
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Együtt élni egy kutyával nem csak öröm, de kiváltság és egyben hatalmas felelősség is. A legfontosabb, hogy vigyázzunk az egészségére. Íme a 3 legfontosabb teendő, mellyel megóvhatod szeretett barátod egészségét.
Ha szeretsz futni, sportolni, állj te is rajthoz a kutyáddal szeptember végén, és szerezzetek életre szóló élményeket!
A jelenlegi helyzetben a személyes találkozások is háttérbe szorultak. Ez az állásinterjúk esetében sincs másképp. A legtöbb cég ezt a helyzetet úgy oldotta meg, hogy az interjúkat online tartották meg. Amit azonban nem szabad elfelejteni, hogy az online állásinterjút is komolyan kell venni, és megfelelően kell felkészülni rá. Ehhez adunk most néhány tippet.
A viselkedés nem jellemző, esetleg, ha azonos ivarúak, akkor civakodás miatt fordulhat elő. Esetleg fészekanyagnak akar a madár tollat gyűjteni. Ha fentieket kizárhatjuk, akkor a viselkedési rendellenesség miatt érdemes lehet ideiglenesen szétválasztani őket, legalább a tojó regenerálódásáig.
Ezt nehéz így megmondani, találgatni tudok, de a jelekből arra gondolok hogy valami esetleg lehet a torkában amitől így próbál megszabadulni. Ha külső sérülés nincs rajta és a szájában sem látnak semmit akkor meg kell nézetni hozzáértő orvossal
Ha nem csak bepirosodik, de csipásodik is, akkor az gyulladásos folyamatra utal. Mindenképp érdemes lenne állatorvosnak megmutatni.
Hamenés:Ok:Túl nedves zöldeleség, romlott eleség túl hideg táplálék, megfázás.Tünetek:A híg, vizenyős "plecsniken" kívül a hasmenés jele a végbélnyílás körüli tollazat szennyezettsége és a madár gyakori farokbillegetése. Az állat keveset vagy egyáltalán nem eszik.Kezelés:A zöld- és lédús eleség etetését azonnal szüntessük be. Ehelyett bőségesen adjunk fürtös kölest, aminek bélrendszerre nyugtató és erősítő hatása van. A madár ezt, mint nyalánkságot, feltéve, hogy nem kapja állandóan. A szokásos magkeveréket továbbra is adhatjuk, de jó ha egy pár szem zabpelyhet és mákot keverünk hozzá, még ha ezekből nem is eszik sokat a madár. A víz helyett könnyű teát adjunk a borsmenta- és a kamillatea is megteszi. A kalitkát meleg helyre tegyük és a huzat elől kendővel függönyözzük el. A kalitka elülső oldala azomban maradjon szabadon, hogy a madarat megfigyelhessük és ő se érezze elszigetelve magát. Nagyon jó hatású az infralámpa is, ami sok családban az emberek kisebb panaszainak kezelésére, egyébként is rendelkezésre áll. A kalitkától való távolságot kezünkel ellenőrizzük: ha bőrünkön kellemes meleget érzünk, nem pedig túlzott forróságot, akkor a madárnak is megfelelő lesz. Az így kezelt papagáj egészsége rendszerint pár nap alatt helyre áll. Ha a hasmenés pár nap alatt sem múlik el, és az állat lesoványodik és legyengül, akkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz. http://papagajgondozo.gportal.hu/
Kedves Olvasónk, volt már hasonló kérdés-válasz, kérem olvassa el: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/nimfapapagajt-mikor-lehet-kiengedni-a-kalitkabol/12902/ A röptetéssel (ami egyébként kétségtelenül létszükséglete a madárkának, napi rendszerességgel), majd akkor lehet próbálkozni, ha kalitkán belül már otthon van a szárnyas családtag, Önnel pedig szívélyes, baráti kapcsolatot ápol, a rácson keresztül. Ha már nem fél a kezétől, amikor eteti-itatja (sőt esetleg rá is ül), ha láthatóan örül az Ön felbukkanásának, és keresi a társaságát, igyekszik minél közelebb kerülni Önhöz (bújik a rácshoz, nyújtogatja kifelé a csőröcskéjét, hogy puszit adjon az ujjára), és közben alaposan megismerte már a szobát is, kalitkán belülről – nos, akkor körülbelül itt van az ideje a röptetéssel való próbálkozásnak. Hogy ez mennyi idő, azt alighanem madara válogatja : én egy bő hónap után nyitottam ki először az ajtót a hullámoskáimnak – de akkor még mindig napokba telt, amíg egyikük mert is élni a lehetőséggel, és kipróbálta kalitkán kívül a szárnyacskáit.