5766. A wi-fi miatt kevesebb a méh?
Elveszítik tájékozódási képességüket, de előfordulhat az örökítőanyag és a lárvák károsodása is.
Elveszítik tájékozódási képességüket, de előfordulhat az örökítőanyag és a lárvák károsodása is.
Országosan egyedülálló tudományos sikert értek el a Szent István Egyetem Kaposvári Campus Embrió-átültető Központjának munkatársai.
A modern fürdőszobai lámpák segítségével ma már pikk-pakk egészen új hangulatot tudunk teremteni a fürdőszoba környezetében. A cikkben részletesen is megmutatjuk, hogy ehhez milyen fényforrások alkalmazásában gondolkodhatunk.
Manapság külföldről is lehet jogosítványt szerezni, vagy legalábbis a folyamat egyes részeit gond nélkül abszolválhatod távolról is. A bejegyzés keretei között pedig azt is megmutatjuk, hogyan lehetséges mindez.
A finn reptéren dolgozó kutyák felismerik a koronavírus illatanyagát, így segítségükkel könnyebben kiszűrhetők a fertőzöttek.
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.