5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Bár diszplázia szűréshez még fiatal a kiskutya, mindenképpen nézesse mg állatorvossal. Érdemes lenne a csonterősítő helyett inkább ízület és porc védő készítményt adni a kutyusnak. Ilyen többféle létezik, állatorvosa fog ajánlani közülük.
Kedves Kata! Ritkán előfordul (bár ez szerintem Önt most nem vigasztalja), hogy az ivartalanított kan kutyáknál megmaradnak egyes párzást imitáló viselkedés "maradványok". Ezek valamikor maguktól megszűnnek, de valamikor folyamatosan jelentkeznek. Ez utóbbi esetben (ha az nagyon zavaró) gyógyszeres kezelésre szorulhatnak. Szerintem más ivaros magatartás nem fog "visszatérni", elszökni se fog...
Kedves Érdeklődő, itt mindent részletesen elolvashat az ecsetalgáról >>
Nem, nem igaz! A vonatkozó kormányrendelet minden kutya mikrochipes megjelölését kötelezővé tette, kivételek pedig nem szerepelnek a rendeletben. Egy másik jogszabály pedig előírja, hogy az állatorvosok csak chippel már előzőleg megjelölt kutyát olthatnak be veszettség ellen (ez már 2013. január 1-től így van).
Nem, a vemhesség nem okozhat levertséget. A leírás alapján biztosan beteg a cica. Állatorvosa tudni fogja, mit kell rajta megvizsgálni, hogy diagnózishoz jusson. Feltétlen vigye őt el hozzá!