5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Nem írja, milyen nemű és korú a hörcsöge. Általában az ellenkező nemű párt elfogadják az idősebb állatok is, sőt gyakran két nőstény is gond nélkül tartható együtt. Általában a problémát két ivarérett hím összezárása szokta okozni, sokszor mindennaposakká válnak az állatok közti verekedések. Azt javaslom, ha hím hörcsöge van, nőstényt válasszon mellé társnak.
A deguknak csak akkor kell vágni a karmait, ha maguk nem koptatják. A deguk karmai akkor is hegyesek, ha nincsenek túlnőve, ez teszi lehetővé a biztos fogást a mászófákon. A kéthetes kisdeguk karmait nem érdemes levágni, a karmok méretre kopnak, ahogy a deguk nőnek és egyre többet futkároznak.
Sajnos a tengerimalacokat nem lehet szobatisztaságra szoktatni. Általában csak azok az állatok képesek ezt megtanulni, amelyeknél a törzsfejlődés során ösztönös viselkedésként kialakult, hogy saját lakhelyüket nem szennyezik be, attól távolabb, és általában egy helyre ürítenek.
Deguknál már egyész fiatalon is jó elkülöníthető a két nem. Ha a két állatot egyformának látja, biztos, hogy egyivarúak. A deguk fél éves koruk környékén válnak ivaréretté. Az egymásra ugrálás kölyköknél természetes dolog, játéknak fogható fel.
Tényleg nehéz megmondani, mi lehet a furcsa testhelyzet oka. Elképzelhető, hogy valamilyen időszakosan jelentkező hasi fájdalom vagy diszkomfort érzés (székrekedés, felfúvódás) van a háttérben. Ezek röntgenvizsgálattal diagnosztizálhatók. Ha a tünetek nem szűnnek és az állat kedvetlenné válik, keresse fel újra állatorvosát.