5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Nem mindig szükséges a teknősök karmát vágni. Általános esetben ezek folyamatosan kopnak. Hím ékszerteknősöknél azonban teljesen normális jelenség, hogy a mellső lábakon hosszabbak a karmok. A karmokban egyébként erek és idegek is találhatók, így ha túl rövidre vágja az ember, úgy könnyen vérezhet és fájdalommal is jár. Általában csak a végét lehet biztonsággal levágni. Ha véletlen belevág az ember akkor sincs aggodalomra ok, a vérzés rövid időn belül eláll (akárcsak amikor az ujjunkat megvágjuk).
Igen, megtermékenyítheti, de nagyon nem ajánlatos rokon egyedeket egymással szaporítani, könnyen születhetnek beteg kölykök. A szuka tüzelésekor gondosan zárd külön a két kutyát, de még jobb, ha legalább az egyiküket ivartalaníttatod. Erről bővebben itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
A szőr biztosan nem nőtt ki belőle,hanem beleakadhatott verekedés vagy tisztálkodás közben. Ha zavaró a karom sérülése,állatorvosa levágbelőle akkorát,amekkorát lehet. Ha nem tudja,mekkorát vághat a cica karmaiból,jobb,ha megkéri állatorvosát,mutassa meg önnek. Legközelebb akár otthon is megoldhatja ezt a problémát,ha a cica elég nyugodt.
Meg kell mutatni állatorvosnak. Csak vizsgálat után lehet tudni, hogy milyen sérülés történt és mit lehet csinálni.
Ezt nem lehet előre megjósolni. A már meglévő, öt éves kutyád hogy jön ki más, felnőtt kan kutyákkal ? Agresszív? Domináns? Barátságos? A másik kutyát viszont nem ismerheted előre, az illatos úton egyesével vannak a kutyusok a kennelekben, így nem sok infót tudnak mondani ott arról, hogy hogy jön ki más kutyákkal az adott kutyus. Esetleg látogass el saját kutyáddal együtt a telepre, és kérdezd meg, megengedik-e, hogy kipróbáld, mit szól egymáshoz a két kutyus. Ha ez nem lehetséges, keress egy másik állatvédő szervezetet, ahol lehetőség van a próba-találkozásra. Az ivartalanítás is segíthet abban, hogy két kan kutya között ne legyen dominancia harc, ugyanis az ivartalanított kanok általában behódolóbbak, nem verekedősek.