5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Csak azt javasolhatom, hogy vigyék el állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa.
Valószínűleg macskanáthás. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.
A párban tartott hullámosok általában egymással foglalkoznak,nehezen szelídülnek. A papagájok költési sikerét megfelelő táplálással lehet befolyásolni. A tojásrakást megelőzően emelt mennyiségű a fehérje és vitamin szükséglet, amit a költési idő alatt csökkenteni kell, nehogy e miatt hagyja ott a tojó a tojásait. A tojástörés lehet már kialakult rossz szokás is, amin már nem lehet segíteni. A sikertelen költésnek sok magyarázata lehet a terméktelen tojástól a keltetési hibákig, melyet okozhat a gazdi általi zavarás is.
Az összeszoktatás sikere nem a papagájokon fog múlni;) Ha a macska az erőteljesebb lebeszélés hatására sem hagy fel a madarászással, akkor nem ártana elkülönítve tartani őket.
Sajnálatosan a kutyus végignézte a családtag epilepsziás rohamát, valamint a mentősök kérésére el kellett zárni a kutyát, mindezek nagyon komoly pszichotraumát okoztak nála. 24 órán belül jelentkezett a görcsroham, amely önmagában nem lenne baj, hiszen egy állat vagy egy ember életében jelentkezhet egy görcsroham, attól még nem mondjuk rá, hogy epilepsziás. A kutyuson látott roham oka kétféle lehet; vagy egy negatív irányú stresszhatásra kialakuló provokált roham volt, mely azt jelzi, hogy a kutyus öröklött rohamkészséggel rendelkezik. Ebben az esetben antiepileptikumok hiányában bármikor várható újabb epilepsziás roham ugyanilyen tünetek hiányában. A másik lehetőség, hogy a stresszhatás következtében egy alkalmi roham jelentkezett, amely nem valódi epilepszia betegséget jelent. Ha az alkalom nem jelentkezik újra, akkor a roham sem jelentkezik többé. Mivel mindkét esetben lezajlott rohamok esetén a rohamot követően az állat tünetmentes, az Ön kutyusa esetében nagy valószínűséggel stroke zajlott le a pszichotrauma ideje alatt. Tipikus tünete a féloldali fejoldaltartás és az egyik oldalra való húzás. Stroke-ot aktívan kezelni kell. Általában a megfelelő terápiát követően 2-3 héten belül tünetmentessé kell válnia. Sajnos gyakoribb, hogy a stroke-ot követően második betegségként valódi epilepszia betegség is felüti a fejét. Ekkor már a rohamtípusának megfelelő tartós antiepileptikus kúrára kell állítani.