5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.
Ha egy macskánál az alapvető vegetatív funkciók (evés, ivás, ürítések) működnek, jó a kedve, élénk a viselkedése, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Amit leírt, és ami most az Ön problémája, az viselkedési zavar, vagy változás, aminek sokféle oka lehet. Egy biztos: ez nem fertőző jellegű gond, nem kell tehát a másik cicát félteni tőle. Vannak macskák, akik nagyon önérzetesek tudnak lenni, és nem szeretik, ha macerálják őket, csak akkor, ha ők is így akarják éppen.
Kedves Kérdező! Nem írja kutyája nemét. Amennyiben szuka kutyusról van szó úgy vérvizsgálatot valamint hasi ultrahangvizsgálatot javasolnék következő lépésként, amennyiban kan kutyája van, úgy a nemi szervek részletes vizsgálata kellene, ami magában foglal egy hasi ultrahangvizsgálatot is.