5786. Kéjgáz: a fogyasztó társadalom kiszolgálása egyre csak rontja légkört
A kéjgáz egy olyan üvegházhatású gáz, amely háromszázszor erősebb, mint a szén-dioxid és több mint 100 éven át megmarad a légkörben.
A kéjgáz egy olyan üvegházhatású gáz, amely háromszázszor erősebb, mint a szén-dioxid és több mint 100 éven át megmarad a légkörben.
Az illóolajok használata mindenkinek remek választás, aki szeretne kellemes hangulatot varázsolni az otthonában. Egy fárasztó nap után mi sem kellemesebb, mint megpihenni egy kicsit a kanapén vagy a fotelban. Ilyenkor jól esnek a finom, nyugtató hatású illatok, amik segítenek az ellazulásban. Ezeknek a speciális olajoknak rengeteg jótékony hatása van. Nem csak közérzetjavításra használhatók, ennél jóval több szerepet tudhatnak a magukénak. A kínálat meglehetősen változatos, így mindenki ki tudja választani azokat az illatokat, amik a leginkább elnyerik a tetszését.
Az oroszlánkölykök, azért is különlegesek, mert a Nyíregyházi Állatpark „alapító” oroszlánjának dédunokái.
A vörös pandák kifutóját közösségi finanszírozás segítségével, adományokból tudta megépíteni a fennállásának idén 60. évfordulóját ünneplő állatkert.
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma, legfeljebb ötletem van, hogy ez mi lehet. Ami nekem eszembe jut, az a végbél előesés. Ez gyakori a hasmenéses állapotokhoz társultan, az állandó erőlködés miatt. Minél hamarabb irány egy állatorvos!
Kedves Gazdi! Ha rutin vizsgálatokkal nem lehet kideríteni az okot, akkor el kell végeztetni egy gastroszkópiás gyomortükrözést, esetleg egy kontrasztos röntgenfelvételt kell készíttetni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Amerikai staffordshire jellegű a kutya, de hogy fajtatiszta-e, azt a képek alapján nem tudom és nem is állíthatom. Ebtenyésztők véleményét kellene kérnie és esetleg egy tenyész szemlére elvinni, ahol pontosabban meg tudják állapítani a fajtatisztaságot.
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
A szeptember már a nappalok rövidülésével jár- ez megviseli a nyuszikat- jöna tél ezt érzik is- ilyenkor minden nyuszi lassabb egy kicsit és változhat a viselkedése és az étrendje is- ha néhány hét múlva sem tapasztalsz változást akkor vidd orvoshoz...