5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Szerintem a kutyáját jó lenne mielőbb megvizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy komolyabb baja van, mint azt gondolná!
Sajnos a probléma kiderítése és megállapítása nem fog menni állatorvosi vizsgálat nélkül! Úgyhogy csak azt tudom javasolni, vigye mielőbb állatorvoshoz!
A "fehér hólyagok" valószínűleg a kitépettek helyén növő új tolltokok, vagy begyulladt tolltüszők. A tolltépést meglehetősen sokszor váltja ki bőrszárazság, ami leginkább a lakás száraz levegője miatt alakul ki, így a rendszeres langyos permettel való locsolás mindenképp javasolható. Ritkábban, de tolltépést válthat ki az érintett terület alatti szervi probléma is, amit alapos állatorvosi vizsgálat (röntgen, vérvétel eredménye) deríthet ki. Ha kis helyen van a madár és ingerszegény a környezete, akkor ezen érdemes változtatni. Olvass tovább! Ezért hangoskodik a papagáj
Kedves Gazdi! A foltokban történő szőrhullás nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A Cushing kórról nem tudok 1-2 mondatban írni, de ha az alábbi linkre kattintanak, a lényeget részletesen elolvashatják. http://allatorvos.net/szakteruleteink/borgyogyaszat/borbetegsegek/cushing-kor/ Ami itt olvasható, azzal magam is egyetértek.