5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.
Ha nem oldódik meg a egy-két héten belül, nem szokja meg a sétáltatást, akkor szerintem keressen fel egy kutyakiképzőt. Ez inkább pszichés-viselkedésbeli probléma, mint állatorvosi...
Ha nem rendeződik, mindenképpen keressen fel egy állatorvost!
Ezt így nehéz megmondani de a bőrproblémát okozhatja a nem jól szűrt víz a javulást pedig segíthetik a megfelelő UV tartalmú lámpák. Ha a szűrés jó és megfelelő a világítás is akkor érdemes lenne állatorvossal megnézetni mert akkor valószínűleg nem környezeti gond van.